حلول ماه ربیع الاول
1389/10/26 09:19:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر مطهری:

سوال و استیضاح حق نمایندگان است

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سوال و استیضاح حق نمایندگان است و کسی نمی‌توانند مانع استفاده این ابزارهای نمایندگی شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز یکشنبه 26 دی ماه، "علی مطهری" طی تذکری آئین نامه‌ای با استناد به بند 23 ماده 11 آئین نامه داخلی تصریح کرد: یکی از وظایف هیات رئیسه مجلس دفاع و حفظ شأن و جایگاه مجلس و نمایندگان مجلس است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر ادامه داد: آیت الله جنتی در خطبه نماز جمعه هفته گذشته از احضار وزراء به مجلس توسط نمایندگان انتقاد کرد.

مطهری ادامه داد: وی در خطبه 21 آبان نیز گفت: برخی در مجلس وزیری را فرا می‌خوانند تا مواردی را از او طلب کنند و وقتی وزیر مربوطه با خواسته نادرست آنها مخالفت می‌کند، وزیر را به استیضاح تهدید می‌کنند.

این نماینده تاکید کرد: انتظار داشتیم هیات رئیسه مجلس از شأن و جایگاه مجلس دفاع کند و اعلام کند نمایندگان وقتی چیزی را وزرا طلب می‌کنند، درخواست نادرست یا درخواستی برای خود نیست بلکه مطالبات مردم است.

مطهری اظهار داشت: آیت الله جنتی به جای انتقاد و تضعیف مجلس بهتر است برای تقویت دستگاه قانونگذاری کشور گام بردارد چرا که مجلس قوی به نفع کشور است.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده با بیان این که این موضوع را با آیت‌الله جنتی در میان گذاشته، تاکید کرد: وقتی نمایندگان وزیری را فرا می‌خوانند حتما مشکلی دیده‌اند و برای رفع آن از وزیر مربوطه سوال می‌کنند.

رئیس مجلس تاکید کرد: سوال و استیضاح از وزراء حق نمایندگان است و این دو یکی از ابزار‌های نظارتی مجلس است.

لاریجانی افزود: نمایندگان زمانی که مشکل را می‌بینند چاره‌ای جز سوال و استیضاح ندارند با این وجود معتقدم باید از این ابزار کمتر استفاده کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet