خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/26 10:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کریم عابدی:

زمین‌گیرکردن پرنده‌های متجاوز استراتژی دفاعی ایران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تقدیر از هوشیاری سپاه پاسداران در مواجهه با هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در منطقه، گفت: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران به هیچ‌ پرنده ناشناس متجاوز رحم نخواهند کرد.

محمد کریم عابدی نماینده مردم فردوس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌‌وگو با فارس، با اشاره به خصوص سرنگونی هواپیماهای آمریکا و زمین‌گیر کردن آنها در خلیج فارس توسط سپاه پاسداران اظهار داشت: مرزبانان ارتش و سپاه طبق وظیفه‌ای که دارند، از شلیک به پرنده‌های ناشناس متجاوز در منطقه دریغ‌نکرده و نخواهند کرد.

وی درباره موضع پنتاگون در این خصوص نیز با بیان اینکه آمریکا از شرمندگی شکست ‌نطامی از ملت ایران حاضر نیست که بپذیرد هواپیماهایش مورد هدف سپاه قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: ما کاملا آگاه هستیم که آمریکا و متحدانش از توان پاسخگویی سپاه، ارتش و بسیج به هرگونه تجاوز مرزی آگاه هستند و نیازی نیست که ما مدام وقت خود را برای هشدار دادن به آمریکا صرف کنیم.

عابدی با تاکید بر اینکه ایران به دنبال آرامش در منطقه است و از هرگونه تنش پرهیز می‌کند، افزود: اگر قرار باشد عده‌ای در منطقه تنش درست کنند، ایران برای آرامش وارد عمل خواهد شد.

نایب رییس کمیته دفاعی مجلس مجلس تاکید کرد: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران به هیچ‌پرنده متجاوزی رحم نخواهد کرد و این موضوع، یک ادعا نیست بلکه استراتژی دفاعی ماست که در عمل نیز مشاهده شده است.

وی با اشاره به پروژه ایران‌هراسی در منطقه، گفت: آمریکا در حالی عراق را اشغال کرده است که 9/5 میلیارد دلار از پول نفت مردم این کشور را به سرقت برده و در عین حال تجهیرات نظامی خود را به کشورهای منطقه می‌فروشد که باید گفت "ایران‌هراسی " یک پروژه بزرگ اقتصادی برای امریکاست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet