حلول ماه ربیع الاول
1389/10/26 11:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تهران:

پیگیری‌های ما درباره مجسمه‌های ربوده شده پارک‌های تهران، به نتایج شفافی نرسیده است

**نماینده تهران با اشاره به گذشت یکسال از ربودن مجسمه‌ها از پارک‌های تهران و پیگیری این مساله گفت: به عنوان وکلای مردم با وجود پیگیری‌های انجام شده هنوز به پاسخ شفافی درباره مجسمه‌های ربوده شده، ‌دست پیدا نکردیم.

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکسری از کارها به دلیل بحث زیباسازی با تخصیص بودجه و اعتبار صورت می‌گیرد، اما این‌که به جای مجسمه‌های قبلی، مجسمه‌های جدید بیاورند این موضوع برای مردم سوال ایجاد می‌کند. زیرا موضوعاتی از این دست اموال و سرمایه‌های عمومی هستند و از بودجه مردم و اعتبار بیت‌المال برای آنها هزینه شده است، و بنابراین باید مراقبت و حفاظت درستی از این‌ها صورت بگیرد.

وی با بیان این‌که وظیفه ذاتی دستگاه‌هایی چون شهرداری یا نیروی انتظامی است که از این آثار هنری مراقبت کند، گفت: ربودن مجسمه‌ها مساله بسیار جدی بود، چرا که به صورت زنجیره‌ای و سریالی ربوده شده و به نظر می‌آمد باید متولیان موضوع در شهرداری و قوه قضاییه به این امر رسیدگی و آن را پیگیری کنند.

این عضو مجمع نمایندگان تهران با بیان این‌که اگر این موضوع پیگیری نشود پایان خوشایندی ندارد، اظهار کرد: در پایتخت کشور که نظم حاکم است نباید چنین اتفاقاتی رخ دهد. اگر هم چنین اتفاقاتی افتاد باید به جهت بازدارندگی برای آینده به جد پیگیری شود. زیرا با توجه به این‌که یکسال از ربوده شدن مجسمه‌ها می‌گذرد باید برای مردم توضیح داده شود که نتیجه‌گیری‌ها به کجا رسیده است، چون اطلاع رسانی حق مردم است.

وی درباره پیگیری مجمع نمایندگان تهران در این موضوع گفت: مجمع در مورد ربوده شدن مجسمه‌ها پیگیری‌هایی داشته است اما مسوولین پاسخگو نبوده‌اند. از مراجع انتظامی نیز انتظار می‌رود که در این خصوص با جدیت پاسخ مردم را بدهند. همین طور از متولیان شهرداری این انتظار می‌رود که پیگیری جدی‌تری داشته باشند و اطلاعات درستی به مردم بدهند، زیرا این امر 2 فایده دارد یکی این‌که این گونه نباشد که هر اتفاقی در شهرداری‌ می‌افتد پیگیری نشود و فایده دوم بحث بازدارندگی برای آینده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet