هدر موبایل
1389/10/26 11:32:00
سرویس صحن

انتقاد حیدری از گزارش کمیسیون صنایع و معادن

**نورالله حیدری دستنایی نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد عملکرد بخش صنعت و مقایسه آن با اهداف برنامه چهارم توسعه را متناقض دانست .

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نورالله حیدری دستنایی" در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس، و در جریان گزارش کمیسیون صنایع و معادن درخصوص ارزیابی و عملکرد بخش صنعت و مقایسه آن با اهداف برنامه چهارم توسعه، با استناد به بند 6 ماده 33 آئین نامه داخلی مجلس، تاکید کرد: من به گزارش کمیسیون صنایع و معادن انتقاد دارم که بسیار متناقض است.

وی با بیان اینکه فعالیت های کمیسیون صنایع برای تهیه این گزارش و همچنین وزارت صنایع قابل تقدیر است، گفت: در این گزارش بعد از بررسی های فراوان کمیسیون صنایع، 2 ایراد اساسی در حوزه صنعت ومعدن بیان کرده است.

حیدری دستنایی ادامه داد: یکی از این ایرادها این بود که برخلاف آنکه در برنامه چهارم توسعه تاکید شده بود که دولت سند ملی توسعه و صنعت و معدن را باید تهیه کند؛ اما نکرد.

وی به ایراد دومی که در این گزارش به آن تاکید شده است، اشاره کرد و افزود: در این ایراد اظهار شده است که در برنامه های وزارت صنایع و معادن استراتژی مشخص و مدونی وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با طرح این سوال که آیا این 2 ایراد اساسی است و اصلاً وجود دارد؟ گفت:‌اگر این ایراد، اساسی است چرا در مقدمه این گزارش آمده است، بدون اعلام تبصر ه بند 6 ماده 33 .

وی تاکید کرد: چه موضوعی برای دولت و کمیسیون صنایع و معادن مهم تر از این که وزارت صنایع را در مسیر مدونی قرار دهیم کمیسیون با عدم اعمال حکم این تبصره نشان داد که هیچ ایرادی وجود ندارد.

"علی لاریجانی" رئیس قوه مقننه در پاسخ به تذکر حیدری، اظهار کرد: ‌از نظر آئین نامه داخلی مجلس، کمیسیون ها مجاز هستند هم با استناد به تبصره و هم بند 6 ماده 33 گزاش های خود را ارائه کنند.

وی تاکید کرد:‌توصیه من هم به سایر کمیسیون ها برای ارائه گزارش های خود این است که از تبصره بند 6 ماده 33 که هم نمایندگان دولت و هم 6 مخالف و موافق نظرهای خود را بیان می کنند، استفاده کنند.

به گفته لاریجانی استفاده از این تبصره باعث می شود که پیشنهادها قابل پیگیری باشد و موضوع پخته تر می شود.

طبق بند 6 ماده 33 آئین نامه داخلی مجلس، تهیه گزارش موردی و سالانه درخصوص امور اجرایی دستگاه ها و نحوه اجرای قوانین به خصوص قانون برنامه توسعه و بودجه سالانه و ارائه نکات مثبت، منفی و پیشنهاد نحوه اصلاح آن به مجلس جهت قرائت تقدیم شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet