هدر موبایل
1389/10/26 11:42:00
سرویس فرهنگی
لاریجانی در افتتاحیه نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته:

مجلس پژوهش در نوآوری‌های پیشرفته را جدی دنبال می‌کند

**نمایشگاه گوشه ای از فناوری های پیشرفته کشور با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در محل تالار آفتاب مجلس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایشگاه گوشه‌ای از فناوری های پیشرفته کشور که در محل تالار آ،تاب مجلس شورای اسلامی برپا شده بود، صبح امروز با حضور "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

رئیس مجلس در این نمایشگاه درخصوص اقدامات مجلس در زمینه علمی و تکنولوژی مجلس شورای اسلامی گفت: این نمایشگاه تنها بخشی از پیشرفت هایی است که در اینجا به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: از سالها پیش در زمینه نانو، نانوتکنولوژی و سیستمهای لیزری اقدامات و کارهای خوبی انجام شده است و در مرزهای دانش و فناوری حرکت می کنیم.

لاریجانی به اقدامات مجلس شورای اسلامی در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر این که در برنامه 5 ساله پنجم به شرکت‌های دانش بنیان توجه خاص شده است درصد خاصی را نیز سالانه به امر پژوهش اختصاص داده ایم.

رئیس مجلس تصریح کرد: بر این اساس سالانه نیم درصد از نسبت تولید ناخالص ملی باید به امر پژوهش اختصاص یابد و در پایان برنامه این میزان به 3 درصد خواهد رسید.

لاریجانی خاطرنشان ساخت: این رویکرد در مجلس وجود دارد که کارهای پژوهش جدی را در زمینه‌های علمی و نوآوری‌های پیشرفته دنبال کند.

رییس قوه مقننه در پایان از خودرو الکتریکی هوشمند سورن نیز بازدید کرد.

شایان ذکر است نمایشگاه گوشه ای از فناوری های پیشرفته کشور با مساعدت مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و در زمینه‌های نانوتکنولوژی، بیومتریک، لیزر درمانی، فناوری‌های صنعتی انرژی و انرژی‌های نو، هوافضا، الکترونیک و صنایع دریایی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet