خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/26 12:14:00
سرویس صحن
با تصویب مجلس؛

وزارت صنایع مسئول اعمال حاکمیت دولت بر معادن کشور شد

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسئولیت اعمال حاکمیت دولت بر معادن کشور و حفظ ذخایر معدنی و نیز صدور اجازه انجام فعالیت‌های معدنی به عهده وزارت صنایع و معادن گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون معادن، ماده 2 این لایحه را با 141 رای موافق، 10 رای مخالف و 11 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

براساس این مصوبه مجلس مقرر شد؛ در راستای اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و نیز اصل 45 قانون اساسی، مسوولیت اعمال حاکمیت دولت بر معادن کشور و حفظ ذخایر معدنی و نیز صدور اجاه انجام فعالیت های معدنی مقرر در این قانون و نظارت بر امور مزبور و فراهم آوردن موجبات توسعه فعالیت های معدنی، دستیابی به ارزش افزوده مواد خام معدنی، توسعه صادرات مواد معدنی با ارزش افزوده، ایجاد اشتغال در این بخش و نیز افزایش سهم بخش معدن در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور به عهده وزارت صنایع و معادن است.

به موجب این مصوبه نمایندگان، اعمال حاکمیت مذکور در این ماده مانع اعمال مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی در محدوده قوانین و مقررات نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet