حلول ماه ربیع الاول
1389/10/26 12:06:00
سرویس صحن
دستغیب در نطق میان دستور:

حکومت اسلامی حکومتی برپایه خواست و اراده مردم است

**نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نباید فضا را به گونه‌ای امنیتی کنیم که نمایندگان مردم در مجلس، نتواند به وظیفه قانونی خود عمل کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیداحمدرضا دستغیب" (نام پدر فخرالدین) در جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ـ و در نطق میان دستور، نظام جمهوری اسلامی ایران را بر دو رکن اساسی استورا دانست و توضیح داد: نخست جمهوریت نظام تاکید بر رای مردم در اداره کشور مانند شوراهای شهر و روستا، نمایندگان مجلس، ریاست جمهوری به صورت رای مستقیم انتخاب می‌شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: اگر هر دو اصل جمهوری و اسلامیت نظام مورد خدشه قرار گیرد موجبات تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود.

وی با تاکید بر این که مبادا با رفتارهای نسنجیده کاری کنیم که از نظام نه جمهوریت باقی بماند و نه اسلامیت، گفت: این کار جز انگشت حسرت به دهان گزیدن هیچ سود و فایده ای ندارد.

دستغیب نظارت را از اصول مهم در قانون اساسی نظام مردم سالاری عنوان کرد و افزود: مردم باید نظارت خود را بر همه ارکان نظام به صورت مستمر اعمال کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس، با بیان این که قانون اساسی مجلس را ناظر بر دولت و ارکان آن تعیین کرده است، تاکید کرد: نباید فضا را به گونه ای امنیتی کنیم که نمایندگان مردم نتوانند به وظیفه قانونی خود عمل کنند.

وی در ادامه افزود: وای بر مجلسی که نتواند از حقوق خودش که نظارت بر اجرای قوانین مصوب خود است، دفاع کند؛ چگونه می تواند براساس سوگند نمایندگی از قانون اساسی، ملت و اسلام دفاع کند.

دستغیب در بخش دیگری از نطق میان دستور خود، خطاب به برخی از سران دولت گفت: به مردم بگویید ارتباط شما با امام زمان (عج) چیست؟ چگونه از نام مقدس آن امام برای اقدام های خود استفاده می کنید؟

نماینده مردم شیراز در مجلس، افزود: چرا برخی از افراد در دولت صراحتا به مراجع معظم اسلام توهین می‌کنند؟ چرا قانون‌گریزی و عدم اجرای مصوبات مجلس از سوی دولت تا این حد زیاد است.

دستغیب معتقد است که بازی کردن با اعتقادات مردم نتیجه‌ای جز خسران ابدی در دنیا و آخرت نخواهد داشت.

وی هدف از ایجاد حکومت اسلامی و دعوت امام خمینی (ره) را ایجاد حکومتی برپایه خواست و اراده مردم دانست و افزود: ما دلبستگان امام و انقلاب و نظام هستیم و با رای مردم به مجلس آمده ایم و سوگند خورده ایم که از قانون اساسی، نظام و حقوق مردم دفاع کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet