هدر موبایل
1389/10/26 13:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع:

طرحی برای دو رقمی شدن رتبه کسب و کار کشور ارائه کردیم

**عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : رتبه کشورمان در بحث توسعه فضای کسب و کار در جایگاه ۱۳۷ در میان کشورهای دنیاست و باید تلاش کنیم این رتبه دو رقمی شود.

"احمد مهدوی‌ابهری"، درگفت‌وگوبا ایسنا، با اعلام این خبر گفت: طرحی با 50 امضا به مجلس ارائه کرده‌ایم تا با تصویب و اجرای این طرح بتوانیم رتبه کسب و کار کشورمان را بهبود ببخشیم و دو رقمی کنیم.

وی با اشاره به اصل 44 و اجرای آن در جهت بهبود فضای کسب و کار گفت: در برنامه پنجم توسعه کشور نیز تلاش این است تا فضای کسب و کار کشور بهبود یابد.

وی هدفمند کردن یارانه‌ها را در جهت رقابتی شدن تولید و شفافیت اقتصاد کشور قلمداد کرد و گفت: رقابت پذیری و شفافیت موجبات ارتقاء تکنولوژی و توسعه کارآفرینی و نوآوری در کشور را فراهم می کند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره بسته حمایتی وزارت صنایع از بخش صنعت گفت: در قالب این بسته 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع و واحدهای تولیدی داده می شود تا بتوانند در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها آسیب نبینند.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بخشی از صنعت و واحدهای تولیدی آسیب خواهد دید و اینگونه نیست که اتفاق خاصی نیفتد ولی باید همه تلاش کنند تا آسیب‌ها کاهش یابد و با نوآوری و ارتقاء تکنولوژی زمینه رقابت با دنیا فراهم شود چرا که در بسیاری از بخش های تولیدی هزینه سوخت و دستگاه‌ها بالاست و باید شیوه‌ها و روش‌ها متحول شود.

وی با تصریح اینکه هزینه سوخت و حامل‌های انرژی باید کاهش یابد، گفت: بر اساس دستور وزیر صنایع تمامی شهرک‌های صنعتی کشور گازدار می شوند.

مهدوی تاکید کرد: آنگونه که در بحث هدفمندی یارانه‌ها به خانوارها توجه شده به بخش تولید، صنعت و کشاورزی توجه نشده و این موضوع باید در دولت و مجلس مورد توجه و بررسی قرار گیرد تا تبعات آن کاهش یابد، چراکه اشتغال و درآمد خانوارها نیز وابسته به فعالیت و تولید است.

وی همچنین از ابلاغ بسته دیگری به صنایع خبر داد که امکان تامین بخشی از نقدینگی واحد های تولیدی را فراهم کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet