حلول ماه ربیع الاول
1389/10/26 12:28:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در انتهای جلسه علنی تذکرات خود را به صورت کتبی به مسئولان اجرایی کشور اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از صحن علنی صبح روز یکشنبه، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور که در جلسه علنی امروز از سوی "امیدوار رضایی میرقائد" عضو هیات رئیسه مجلس قرائت شد، به این شرح است:

- تذکر "حسین هاشمیان"، "قدرت الله علی خانی"، "سیروس سازدار"، "غلامحسین مسعودی ریحانی"، "محسن نریمان"، "علی‌رضا محجوب"، "مصطفی ذوالقدر"، "محمدمهدی شهریاری"، "نصرااله ترابی قهفرحی"، "داریوش قنبری" نمایندگان مردم رفسنجان، قزوین، مرند، ابهر، تهران، بندرعباس، بجنورد، شهر کرد و ایلام به وزیر بازرگانی در خصوص نظارت بر انتخابات اتحادیه های صنفی و جلوگیری از مداخلاف غیرقانونی.

- تذکر "عسگر جلالیان" نماینده مردم دیر، کنگان و جم به وزیر نفت در خصوص تامین اعتبار جهت تسریع در گازرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه.

- تذکرات "اقبال محمدی" نماینده مردم مریوان و سروآباد به وزیر صنایع و معادن و وزیر کشور در خصوص تسریع در حل مشکلات کارگران کارخانه ها درخصوص عدم پرداخت به موقع حقوق و مزایا؛ به وزیر اطلاعات و ارتباطات درخصوص افزایش تعداد دفاتر پست بانک و نیروی انسانی مورد نیاز جهت جلوگیری از ازدحام ناشی مراجعه مردم برای دریافت یارانه نقدی و به وزیر نفت در خصوص تسریع در احداث، تجهیز و بهره‌برداری از جایگاه های سوخت CNG به خصوص در شهرستان های محروم و دور افتاده.

- تذکر "رضا رحیمی نسب" نماینده مردم خرم آباد به وزیر صنایع و معادن در خصوص توجه لازم به صنعت در استان لرستان و اتخاذ راهبرد مشخص در این خصوص.

- تذکر "عزت‌الله اکبری تالارپشتی" نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار به وزیر کشور در خصوص جلوگیری از دخالت معاونت سیاسی استانداری مازندران در امور داخلی شرکت نساجی مازندران.

- تذکرات کاظم فرهمند" نماینده مردم بافق، ‌ابرکوه و مهریز به وزیر نیرو در خصوص تسریع در صدور پروانه چاه های کشاورزی فاقد پروانه براساس قانون مصوب؛ به وزیر آموزش و پرورش برای صدور مجوز تاسیس دبیرستان دولتی در شهرستان خاتم و ابرکوه و به وزیر نفت برای تامین اعتبار گازرسانی به دهستان چاهک در شهرستان خاتم.

- تذکر "فخرالدین حیدری" نماینده مردم سقز و میانه و "امین شعبانی" نماینده مردم  سنندج، دیوان دره و بانه به رئیس جمهور برای صدور دستور رعایت عدالت در توزیع اعتبارات توسعه ای و مبارزه با خشکسالی در شهرستان های استان کردستان توسط معاونت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور.

- تذکر "سیدجلال یحیی‌زاده" نماینده مردم تفت، میبد به رئیس جمهور برای جلوگیری از تلاش‌های سازمان‌یافته علیه مصوبه مجلس درخصوص تاسیس وزارت ورزش و جوانان و ضرورت انتخاب شعاری برای مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا.

- تذکرات "علی میرخلیلی" نماینده مردم میناب، رودان و جاسک به رئیس جمهور درخصوص سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط باعمرانی شرق استان هرمزگان به ویژه تاسیسات لازم بنادر در شهرستان‌های حوزه انتخابیه و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص برنامه ریزی و سیاست گذاری در بخش کشاورزی.

- تذکر "عبدالرضا بابااحمدی"، "نورالله حیدری"، "نصرالله ترابی" و "سیروس برنا" نمایندگان مردم لردگان، اردل و فارسان، شهر کرد و بروجرد به وزیر نیرو در خصوص صدور دستور اعمال ماده 32 در مورد سد مخزنی ونک.

- تذکر "سیدنجیب حسینی" نماینده مردم مینودشت به وزیر راه و ترابری برای تسریع در اجرای پروژه شهر کالیگشت و چهار بانده شدن حد فاصله شهرک صنعتی مینودشت تا پلیس راه.

 

- تذکر "علی میرخلیلی" نماینده میناب، رودان، جاسک به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت توجه به امر سرمایه گذاری در امور فرهنگی و به وزیر جهاد کشاورزی توجه به مدیریت منابع آب شهرستان بشاگرد، به رئیس جمهور برای صدور سرمایه گذاری مواد در روستاها و شهرهای کوچک.

- تذکر "محمدکریم شهرزاد" نماینده مردم اصفهان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نظارت موثر بر خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی.

- تذکرات "علی ونایی" نماینده مردم قم به رئیس جمهور در خصوص صدور دستور درج نام استان قم در فهرست استان های منشاء تولید پدیده گرد و غبار یا تحت تاثیر آن و به وزیر راه و ترابری جهت تامین اعتبار و اجرای قطار فرودگاه امام خمینی به قم از مصوبات سفر مقام معظم رهبری.

- تذکر "مهدی سنایی" نماینده مردم نهاوند به وزیر راه و ترابری جهت احداث ورزش تفریحی برای معلولان در شهر نهاوند.

- تذکر "سیدجلال یحیی‌زاده" نماینده مردم تفت و میبد به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل تسریع در تعیین و تکلیف فارغ التحصیلان دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران.

- تذکر رضا رحمانی، "علی‌رضا منادی سفیدان"، "مسعود پزشکیان"، "عزیز اکبریان" نمایندگان مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، به وزیر کشور در خصوص تسریع در تامین ساخت راه آهن شهری تبریز از مصوبات سفر استانی هیات وزیران.

- تذکرات "غلامحسین مسعودی ریحان" نماینده مردم اهر به وزیر راه و ترابری در خصوص تامین اعتبار لازم جهت احداث بزرگراه اهر به تبریز و به رئیس جمهور برای صدور دستور اجرای مصوبات سفر هیات وزیران به آذربایجان شرقی درخصوص سد، نیروگاه، استادیوم، آزاد باکو و حل بیکاری در شهرستان اهر.

- تذکر "بهمن محمدیاری" نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ما سال به وزیر نیرو در خصوص تامین اعتبار لازم جهت نسب تیربرق.

- تذکر "عزت‌الله دهقانی" نماینده مردم درود و ازنا به رئیس جمهور در خصوص صدور دستور اعلام اعتبارات مصوب درخصوص جبران خسارت زلزله درود.

- تذکر "داریوش قنبری" نماینده مردم ایلام و ایوان به وزیر نفت در خصوص بررسی علل بی توجهی نسبت به بهره بردرای از منابع.

- تذکر "فرهاد بشیری" نماینده مردم پاکدشت به وزیر راه و ترابری در خصوص بررسی فوری علل سقوط هواپیمایی تهران - ارومیه و تدابیر لازم برای امنیت پرواز، به وزیر صنایع و معادن در خصوص تسریع در اقدامت حمایتی از بخش صنعت باتوجه به اجرای هدفمندسازی یارانه ها.

- تذکرات "موید حسینی صدر" نماینده مردم خوی به وزیر صنایع و معادن در خصوص خرید دستگاه‌های جدید برای تاسیس و توسعه صنعت دخانیات خوی و به وزیر امور اقتصادی و دارایی تسریع در خصوص تاسیس گمرک رازی و خرید دستگاه اشعه ایکس.

- تذکر "علی بنایی" نماینده مرد م قم به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در اجرای عملیات احداث فرودگاه بین‌المللی قم.

- تذکر "رضا رحمانی"، "مسعود پزشکیان" و "شکور اکبرنژاد"، نمایندگان تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر علوم و فناوری ادر خصوص جرای مصوبات هیات وزیران درخصوص احداث آزمایشگاه جامع تبریز.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet