خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/26 15:32:00
سرویس بین الملل

نامه رییس کمیته حقوق بشر مجلس به رییس‌جمهور برزیل

**رییس کمیته حقوق بشر مجلس در نامه‌ای به رییس‌جمهور برزیل نسبت به برخی از مسایلی که از جانب وی در مورد ایران مطرح شده توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نامه "زهره الهیان" به این شرح است:

بسیار خوشوقتم که با رییس‌جمهور منتخب مردم برزیل مطالبی را در میان می‌گذارم؛ اینجانب به عنوان نماینده مجلس و رییس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی ایران و به عنوان یک زن فعال در عرصه سیاسی و بین‌المللی اقتدار و محبوبیت جنابعالی در میان مردم برزیل و انتخاب شما را به عنوان رییس‌جمهور آینده کشور تبریک می‌گویم.

روابط دوستانه فیمابین و ظرفیت‌های موجود دو کشور که می‌تواند در کنار یکدیگر به ایجاد مفاهمه هرچه بیشتر در عرصه بین‌المللی انجامد و نقش مهمی را در استقرار صلح جهانی و استیفای حقوق بشر ایفا نماید؛ همیشه مطمع نظر دشمنان روابط بوده، فلذا نیازمند هوشیاری بیشتر و عبور هوشمندانه از گذرگاه‌هایی است که بر سر راه منافع دو ملت ایجاد شده است.

تجارب ارزشمند، سوابق مبارزاتی و روحیه حق‌طلبی و آزادی‌خواهی جنابعالی به من این اجازه را می دهد که در ارتباط با برخی موضوعات مطالبی را عرضه نمایم:

ملاحظه تاریخ کشورم، بالاخص تحولات پس از ملی شدن صنعت نفت و نیز تحولات بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران به خوبی نشان می‌دهد که قدرت‌های بزرگ دخالت‌های مستقیم در کشور ما داشته‌اند که نمونه‌های آن فراوان بوده و در مقایسه تاریخ دو ملت نیز تشابهاتی در این گونه دخالت‌ها و تجاوزات مکررا خودنمایی می‌کند.

شما از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران نام بردید و اشاره به تعهد تاریخی خود به این زندانیان با توجه به تجربه شخصی خود داشتید که البته این نشانه روحیه حق‌طلبی و آزادیخواهی شماست، اما آیا می‌دانید که زندانیانی که از آنها به عنوان زندانی سیاسی و عقیدتی نام بردید جرایم امنیتی علیه مردم ایران و علیه منافع ملی و امنیت ملی ایران در پرونده آنها ثبت شده و مستندات موجود نشان دهنده این واقعیت است که آنها قصد براندازی دولت منتخب مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی را داشته‌اند، نظامی که برگرفته شده از اراده مردم و خون شهداست، شهدایی که در راه مبارزه با دیکتاتوری شاه جنگیدند و انقلابی مبتنی بر ارزش‌های حقوق بشری را به ثمر رساندند و اکنون استقلال ایران مرهون ندای حق‌طلبانه کشته‌شدگان در راه‌ آزادی می‌باشد.

نداهای حق‌طلبانه‌ای که در اعتراض به زندان‌های مخوف و شکنجه‌های آزادی‌خواهان در رژیم دیکتاتور شاه از حنجره مردم بر فضای ایران طنین‌انداز شد و همین نواها و خون‌های بر زمین ریخته رژیم جنایتکار شاه را سرنگون کرد.

احتمالا این اطلاعات به دست شما نرسیده اما این یک واقعیت است که سرکردگان و ر هبران این جریان برانداز همکاری مستقیم و غیرمستقیم با گروه‌های تروریستی داشته‌اند، گروه‌های تروریستی که بارها و بارها با بمب‌گذاری و ترور خون 16 هزار نفر از هموطنان عزیز ایرانی را در طول سی سال انقلاب بر زمین ریخته‌اند و هزاران معلول از نتایج شوم اقدامات غیرانسانی این گروهک و سایر گروه‌های تروریستی است که این زندانیان به اصطلاح سیاسی با آنها همکاری داشته‌اند. نمی‌دانم آیا اطلاعاتی از جنایت‌های ریگی تروریست معروف دارید؟ آیا فیلم جنایت‌های او و سر بریدن هموطنان بی‌گناه ما را دیده‌اید. ریگی شرور جنایتکاری است که 400 نفر از هموطنان ما را کشته و در صورتی که تمایل داشته باشید اسناد ارتباط مخفیانه او با CIA را در اختیارتان خواهیم گذاشت. احتمالا تلاش‌هایی در اطراف شما صورت می‌گیرد تا این اخبار و اطلاعات به گشو شما نرسد ولی می‌باید گفت که مستندات موجود نشان دهنده نقش CIA ,MI6 و موساد در براندازی نظام و همکاری این زندانیان با و یا بدون واسطه آنان است و این‌که برخی سفارتخانه‌های کشورهای غربی از جمله انگلیس و فرانسه و آلمان با سرکردگان جریان برانداز و حلقه‌های واسط آنها همکاری مستقیم و غیرمستقیم داشته‌اند و اکنون مردم عزیز ایران که پشت صحنه این جریان برانداز را مشاهده می‌نمایند از ما نمایندگان مجلس مطالبه محاکمه و مجازات این زندانیان را دارند، و البته این منش و روش CIA در براندازی نظام‌های مخالف خود به صورت انقلاب مخملی و انقلاب‌های رنگین تازگی ندارد که یک نمونه آن انقلاب‌های رنگین در کشورهای اروپای شرقی می‌باشد.

در مورد موضوع پرونده "سکینه محمدی" (آشتیانی) نیز روند محاکمه قضایی نامبرده و بر اساس شواهد و مستندات موجود که طی مدت زمان مدیدی در جریان بوده اثبات کننده نه تنها خیانت به خانواده، بلکه مبادرت به قتل همسر با همدستی معشوقه خود می‌باشد. در حقیقت نامبرده با ایجاد روابط نامشروع، در قتل فجیع پدر فرزندان خود مشارکت مستقیم داشته و در جریان محاکمه نیز صراحتا بدان اعتراف نموده است.

گرچه در روند محاکمه قضایی حکم سنگسار نهایی نشده و حکم اعدام این زن به دلیل گذشت و عفو اولیاء دم، به حالت تعلیق درآمده است و تنها به ده سال حبس از بابت جنبه عمومی جرم اکتفا گردیده است، لکن خود قضاوت می‌نمایید که با توجه به سطور فوق این همه جار و جنجال به ظاهر حقوق بشری رسانه‌های غربی در مورد ایران و دروغ پراکنی آنها نوعی جنگ روانی و تبلیغاتی با اهداف سیاسی خاص علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

اتخاذ سیاست‌های دوگانه در قبال موضوعات واحد کماکان جامعه جهانی را می‌آزارد. نمونه اخیر آن ایجاد فضای کذب تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران در مورد پرونده خانم آشتیانی با اتهامات محرز انسانی و حقوق بشری از یکسو و سکوت بنگاه‌های خبرپراکنی در قبال اعدام خانم ترزا لوییس آمریکایی در ایالات متحده است که به دلیل اتهام مشابه انجام پذیرفت. این امر در حالی است که وجود بیماری و عقب‌ماندگی ذهنی خانم لوییس اثبات شده و از دید حقوقی به دلیل بیماری فوق موضوع اعدام می‌بایستی متوقف می‌گردید.

دولت برزیل به دفعات بر موضع اصولی و منطقی خود در موضوع حقوق بشر و این‌که از این موضوع توسط برخی قدرت‌ها استفاده ابزاری شده و برخورد دوگانه‌ای وجود دارد، اعتراض نموده و بر آن تاکید داشته است.

موضوع اطلاع رسانی و تعدد منابع خبر در حال حاضر سیطره وسیعی را از برخی کشورهای غربی در اختیار گرفته و در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های دولت‌ها نقش مهمی را بر عهده دارند. در این میان موضوع دریافت و تبادل اطلاعات از کانال‌های صحیح خود می‌تواند از هرگونه پیشداوری غلط، ناعادلانه و غیرمنصفانه جلوگیری نماید. لذا به عنوان رییس کمیسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی آماده هرگونه همکاری دو جانبه در زمینه‌های مختلف حقوق بشری اعم از تبادل تجربیات در خصوص چگونگی ارتقاء ارزش‌های انسانی و حقوق بشری هستیم. بدین منظور آمادگی پذیرایی از همتایان خود و یا مشاورین جنابعالی را در تهران و یا انجام نشست مشترک در برزیل داریم.

در خاتمه مایلم از جنابعالی به منظور انجام دیدار و آشنایی با واقعیات کشورم که می‌تواند زمینه‌ساز گسترش هرچه بیشتر روابط و تعمیق علائق فیمابین گردد، دعوت نمایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet