خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/26 17:03:00
سرویس اقتصادی
بهره برداری از جاده ملی و ترانزیتی در گفت و گو با بزرگواری و هدایتخواه

جاده ملی یاسوج به بابامیدان، بزرگ‌ترین پروژه راه‌سازی کشور

**بهره‌برداری از جاده ملی و ترانزیتی یاسوج به بابامیدان هفته گذشته با حضور نمایندگان استان، بهبهانی وزیر راه و ترابری و هیأت همراه، قوام نوذری استاندار و مسئولان و مردم استان به‌طور رسمی آغاز شد.

ستار هدایتخواه نماینده بویراحمد و دنا در این باره به روزنامه« امید مردم» کهکیلویه و بویراحمد ، گفت: وزارتخانه راه و ترابری شعارهای دولت عدالت محور را در حوزه خود عملی کرد و اعلام رضایت از این وزارتخانه نشانه بزرگی از تلاش‌ها و عملکرد سازنده آن می‌باشد. این وزارتخانه در این استان تلاش‌های زیادی کرده است و در این خصوص هم به دکتر احمدی‌نژاد نامه‌ای نوشته‌ایم و از کارها و تلاش‌های صورت گرفته در این استان از سوی این وزارتخانه، تشکر و قدردانی به عمل آمده است.

 نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا افزود: در این استان خدمات شایسته‌ای در دولت نهم آغاز و در دولت دهم به انجام رسیده یا در دست انجام می‌باشد، امید و انتظار است این خدمات و تلاش‌ها مضاعف و با شدت بیشتری به پیش روند. ما قدر دان زحمات این وزارتخانه هستیم و در حمایت و پشتیبانی از این وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنیم. 

بهره‌برداری از جاده ملی و ترانزیتی یاسوج به بابامیدان سه‌شنبه هفته گذشته با حضور نمایندگان و مسئولان استان به‌طور رسمی آغاز شد. در آیین افتتاح محور یاسوج - بابامیدان، دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری و هیأت همراه، مهندس قوام نوذری استاندار کهگیلویه وبویراحمد، نمایندگان شهرستان‌های استان در مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی و محلی و جمعی از مردم شهرستان بویراحمد حضور داشتند.

حجت‌الاسلام بزرگواری، نماینده کهگیلویه، بهمئی و چرام در گفت‌و گو با خبرنگار ما درباره خصوصیات این جاده گفت: محور ملی یاسوج بابامیدان که یکی از بزرگترین و در عین حال سخت‌ترین پروژه‌های راهسازی کشور محسوب می‌شود مورد بهره‌برداری رسمی قرار گرفت. این پروژه که بیش از یک هزار میلیارد ریال هزینه در برداشته است بعد از 17 سال انتظار مردم استان و حتی برخی استان‌های اجرایی شده است.

وی درباره تسهیلات این جاده گفت: این مسیر علاوه بر حذف دو گردنه کوهستانی و افزون بر 180 پیچ تند و خطرناک، موجب کاهش 20 دقیقه‌ای در زمان مسافرت از یاسوج به بابامیدان شده است. مسیر‎ 47کیلومتری یاسوج- بابامیدان دارای ‎ 9دهنه تونل به طول ‎ 4/5کیلومتر است که یکی از بزرگترین تونل‌های کشور به طول دو هزار و ‎10متردر این مسیر قرار دارد.

مسیر قدیم یاسوج - بابامیدان دارای بیش از ‎ 180پیچ خطرناک بود اما در جاده جدید هیچگونه پیچ و گردنه خطرناکی نظیر گردنه مورگاه وجود ندارد. این مسیر باعث کاهش 120کیلومتری مسافت کریدور جنوب به شمال کشور و صرفه‌جویی 200میلیارد ریال در مصرف سوخت شده است. ستار هدایتخواه، نماینده بویراحمد و دنا نیز در گفت‌و گو با خبرنگار ما در خصوص افتتاح این پروژه اظهار کرد: مردم ما از پدر راه‌های ایران و پیر راه‌های ایران می‌خواهند وضعیت راه‌های ریلی، زمینی و هوایی ما را به جایگاه شایسته‌ای برساند. وزارتخانه راه و ترابری شعارهای دولت عدالت‌محور را در حوزه خود عملی کرد و اعلام رضایت از این وزارتخانه نشانه بزرگی از تلاش‌ها و عملکرد سازنده آن می‌باشد.

وی افزود: این وزارتخانه در این استان تلاش‌های زیادی کرده است و در این خصوص هم به دکتر احمدی‌نژاد نامه‌ای نوشته‌ایم و از کارهای و تلاش‌های صورت گرفته در این استان از سوی این وزارتخانه، تشکر و قدردانی به عمل آمده است. قدردان زحمات این وزارتخانه هستیم و در حمایت و پشتیبانی از این وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا عنوان کرد: در این استان خدمات شایسته‌ای در دولت نهم آغاز و در دولت دهم به انجام رسیده یا در دست انجام می‌باشد، امید و انتظار است این خدمات و تلاش‌ها مضاعف و با شدت بیشتری پیش روند. امیدواریم کلنگ احداث راه‌آهن استان در سال 1390 به زمین زده شود و به چهاربانده کردن یاسوج - شیراز، یاسوج - سمیرم و دیگر پروژه‌های در دست اجرا توجه بیشتری شود تا هرچه زودتر این پروژه‌ها به سامان برسند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet