شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/26 17:55:00
سرویس بین الملل
اعضای ایرانی کمیته اجرایی و شورای بین‌المجالس اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کردند:

تشکیل کمیته «‌مساعی حمیده» ماموریتی انگلیسی - آمریکایی است

**اعضای ایرانی کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی با انتشار بیانیه‌ای، تشکیل کمیته «‌مساعی حمیده» در اجلاس آتی این اتحادیه را انحرافی و ماموریتی انگلیسی - آمریکایی خوانده و ضمن اعلام عدم حضور خود در این اجلاس، این حرکت امارات را گامی در جهت اختلاف‌افکنی میان امت اسلامی عنوان کرد.

به گزارش خانه ملت، متن این بیانیه به شرح زیر است:

اتحادیه بین‌المجالس اسلامی در طول عمر دوازده ساله خود با اصرار به فلسفه وجودی در راستای اتحاد و انسجام روزافزون امت اسلامی گام برداشته است.

متاسفانه اجلاس آتی این اتحادیه که قرار است به زودی در امارات برگزار شود، در اثر کج‌فهمی برخی عناصر دچار نوعی انحراف از فلسفه وجودی خود شده است.

برخی کشورها با رفتار نسنجیده خود تلاشی را جهت ضربه زدن به این اتحادیه آغاز کرده‌اند. برخی افراد در پارلمان امارات متحده عربی با سوءاستفاده از برگزاری اجلاس بین‌المجالس اسلامی در این کشور سعی در پیاده کردن نقشه‌های ضداسلامی انگلیسی و آمریکایی دارند. این افراد بدون توجه به شرایط خطیر جهان اسلام دست به این اقدامات مخرب می‌زنند.

حوادث تاسف‌بار سودان که یکی از کشورهای بزرگ اسلامی – عربی در حال تجزیه شدن است، کشتار مردم بی‌گناه پاکستان و افغانستان توسط تروریست‌ها و نیروهای ناتو، بحران سیاسی در لبنان، شهرک‌سازی و نابود کردن اماکن اسلامی – عربی در فلسطین اشغالی، محاصره طولانی مدت مردم مظلوم غزه، انقلاب مردم تونس همگی نادیده گرفته می‌شود و یا طرح موضوعات سخیف و واهی موجب انحراف اذهان و افکار عمومی می‌گردد.

طرح مسئله تشکیل کمیته «مساعی حمیده» انحرافی است که در چارچوب یک ماموریت انگلیسی – آمریکایی قابل توجیه است. پارلمان جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه حرکت امارات را گامی در جهت اختلاف‌افکنی میان امت اسلامی می‌داند با عدم حضور خود در این اجلاس، اعتراض جدی خود را به این حرکت اعلام نموده و هر گونه مصوبه‌ای که در راستای تحکیم وحدت امت اسلامی نباشد را محکوم می‌نماید و آن را مردود و قابل اجرا نمی‌داند.

جمهوری اسلامی ایران با قوت تمام کماکان به تلاش‌های خود جهت تقویت اتحادیه بین‌المجالس اسلامی ادامه خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet