هدر موبایل
1389/10/26 18:47:00
سرویس سیاسی
آرین منش:

جلسه مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد

**نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با وزیر جهاد کشاورزی خبر داد.

"جواد آرین منش"در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص این جلسه اظهار داشت: مجمع نمایندگان خراسان رضوی در جلسه ای مشترک مسائل و مشکلات کشاورزی و امور وابسته استان را با وزیر جهاد کشاورزی، معاون برنامه ریزی و مدیران جهادکشاورزی به بحث و بررسی گذاشتند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر در استان خراسان رضوی به وقوع پیوسته و بحرانی که در دشت های استان، قنوات و مجتمع های گلخانه ای برای کشاورزان رخ داده و در عین حال مشکلات نقدینگی که کشاورزان با آن مواجه هستند تمام این موارد در  جلسه به بحث و بررسی گذاشته شد.
رییس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی یادآور شد: در این جلسه که استاندار خراسان رضوی نیز حضور داشت مسایل مربوط به هدفمند کردن یارانه ها، عدم توزیع عادلانه اعتبارات ملی نیز به بحث گذاشته شد.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: در این جلسه مقرر شد به منظور جبران عقب ماندگی های استان حداقل مبلغ 100میلیارد تومان در اختیار استان قرار گیرد، تا به طور ترجیحی صرف توسعه آبیاری تحت فشار، انتقال آب و لوله گذاری در زمین های کشاورزی و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی پایین دست سدها و انهار قرار گیرد.
آرین منش یادآور شد: براساس این جلسه وزارت جهاد کشاورزی باید در بودجه سال 1390 برای سهم استان در تولیدات کشاورزی و دامی کشور از منابع ملی به استان اختصاص دهد.
وی خاطرنشان کرد: استاندار متعهد شد عقب ماندگی های سهم کشاورزی را از منابع استانی تا پایان سال جبران کند.
رییس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی افزود: در این جلسه همچنین مقرر شد به منظور پیگیری و جذب اعتبارات و بررسی مشکلات کارگروهی مرکب از نماینده وزیر، دو  نماینده مجلس (حسینی و دلاور) به همراه مدیرکل جهاد استان و معاون برنامه ریزی استاندار تشکیل جلسه دهند.
وی تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی قول مساعد داد از سال آینده مشکل نقدینگی بخش کشاورزی و دامپروری خراسان رضوی از طریق منابعی که از صندوق توسعه ملی تامین می شود، در اختیار کشاورزان به صورت وام 15 ساله با بهره 3 درصد اختصاص یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet