هدر اصلی
1389/10/27 11:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی راد:

تحولات لبنان با دخالت آمریکا به سرانجام نمی‌رسد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مسائل لبنان و تحولات آن با دخالت های کشورهایی چون آمریکا به سرانجام نمی رسد،گفت: دولت فعلی نمی تواند منافع این ملت را برآورده سازد.

محمد کرمی راد در گفتگو با مهر، با اشاره به اقدام حزب الله لبنان در مقابله با دخالت های خارجی اظهارداشت: تحولات لبنان و اقداماتی که در این کشور در حال شکل گیری است به دنبال سهم خواهی برخی کشورها در ارتباط با لبنان است.

وی ادامه داد: کشورهایی که نمی خواهند ثبات در لبنان حاکم باشد منافع آنها ایجاب می کند در رابطه با لبنان جو را مسموم کنند و از این مسیر منافع خود را تامین کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: اتفاق 14 مارس و پیگیری های انجام شده درخصوص ترور رفیق حریری و افشاگری سید حسن نصرالله تاثیر مثبتی در اقشار مختلف لبنان گذاشت و مسیر رسیدگی به پرونده ترور را دگرگون کرد.

وی گفت: جوی که علیه مقاومت راه انداخته بودند خلاف واقع بود آنها ادعا می کردند که دست مقاومت و حامیانش در ترور رفیق حریری نهفته است اما با افشاگری های سید حسن نصرالله دست های نهان آشکار شد و معلوم شد ترور انجام شده از سوی موساد و رژیم صهیونیستی بوده است.

کرمی راد خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی ملاقات سعد حریری با مقامات آمریکا و فرانسه و برخی کشورهای دیگر واکنش وزیران دولت لبنان را در پی داشت که این عده برای مقابله با دخالت های خارجی تصمیم به خروج از کابینه گرفتند.

وی گفت: مسئله لبنان و تحولات آن مطمئنا با دخالت های کشورهایی چون آمریکا به سرانجام نمی رسد و حزب الله تلاش دارد تا این نکته را روشن کند.

نماینده کرمانشاه ادامه داد: حل و فصل مسائل لبنان باید به طریقی باشد که حقوق مردم مقاوم لبنان تامین شود. دولت فعلی نمی تواند منافع این ملت را برآورده سازد و اعتراض حزب الله لبنان هم به همین موضوع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet