خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/27 11:25:00
سرویس اقتصادی
رحیمی:

عدم توجه به خصوصی سازی، مانع پیشرفت کشور می‌شود

**نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم توجه به خصوصی سازی، مانع پیشرفت کشور خواهد شد.

"امین‌حسین رحیمی" در توضیح این مطلب به روزنامه همدان پیام گفت: اگر بخواهیم اقتصاد کشور را توسعه دهیم، باید اصل 44 قانون اساسی که از تأکیدات مقام معظم رهبری نیز هست و قانون آن نیز تصویب شده است، اعمال شود.

رحیمی با بیان اینکه ما اعتقاد داریم که اصل 44 به درستی اجرا نمی‌شود و خصوصی‌سازی در کشور آن گونه که باید صورت نگرفته است، در توضح این سخن افزود: معمولاً شرکت‌های دولتی که باید واگذار شوند، این واگذاری را به شرکت‌های زیرمجموعه خود می‌سپارند و در عمل واگذاری به بخش خصوصی محقق نمی‌شود.

سخنگی کمیسیون قضایی و حقوقی همچنین اظهار داشت: گاهی نیز این واگذاری صورت می‌گیرد، اما سهام مدیریتی آن اهدا نمی‌شود و مدیریت همچنان با بخش دولتی می‌ماند. این مسئله نیز باعث می‌شود آزادی عمل از بخش خصوصی گرفته شود و بخش‌های دولتی متصدی اصلی فعالیت باشند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این امر معضل مهمی است که مانع پیشرفت کشور می‌شود و سرعت ما را برای توسعه می‌گیرد.

وی گفت: برای برون رفت از این معضل ضروری است تا بر اساس مصوبات قانون و آن چه واگذاری آن بلامانع است، به طور واقعی بخش‌های دولتی را به بخش‌های خصوصی واگذار کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet