هدر اصلی
1389/10/27 11:35:00
سرویس سیاسی
شعبانی با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس:

انتخاب استانی نمایندگان موجب تمرکز قوه مقننه بر مسایل کلان می‌شود

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استانی شدن انتخابات مجلس موجب می‌شود تا نمایندگان بیشتر در اندیشه حل مسایل کلان، ملی و ریشه‌ای باشند.

"محمدرضا شعبانی "در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهارداشت: استانی شدن انتخابات مجلس به دلیل اهمیت و تاثیری که در عملکرد قوه مقننه دارد یکی ازمقوله‌های بسیار مهم در کشور به شمار می آید و لازم است به صورت همه‌‌جانبه و با کار کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس به دلیل اینکه دو وظیفه قانونگذاری و نظارت را برعهده دارند، باید هم در مسایل ملی دخالت کنند و هم در مباحث منطقه‌ای و استانی و غفلت از هر کدام از این دو، موجب خلاء در عملکرد نمایندگی خواهد بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: یکی از انتقادات و گلایه‌هایی که بسیاری از نمایندگان اظهار می‌دارند، این است که بخش زیادی از وقت نمایندگان مصروف رفع مشکلات اجرایی می‌شود که این موضوع با وظایف نمایندگی در تضاد آشکار است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات همچنین خاطرنشان کرد: باید توجه داشته باشیم استانی شدن انتخابات موجب صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های برگزاری انتخابات نیز می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet