خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/27 11:58:00
سرویس بین الملل
زاکانی با اشاره به تحولات اخیر در برخی کشورهای منطقه:

همراهی با آمریکا نتیجه‌ای جز خواری در نزد ملت‌ها ندارد

**علیرضا زاکانی نفاق و دوچهرگی را به عنوان یک اصل برای آمریکا دانست و گفت: این همان پنجه پولادینی است که به تعبیر زیبای رهبر فرزانه انقلاب یک دستکش مخملی روی آن کشیده شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت  در رابطه با رفتارهای دوگانه اخیرآمریکا  که از یک سو به عنوان عامل فشار و حامی استبداد در برخی کشورها عمل می‌کند و از سوی دیگر نقش غمخوار را برای مردم برخی دیگر بازی می کند گفت: آمریکا دنبال یکپارچه سازی در جهان است و به علت اینکه منافع خودش را فراتر از مرزهای جغرافیایی خود پیگیری می‌کند، در این مسیر به عنوان یک اصل از همه ابزارهایی که بتواند او را در رسیدن به اهدافش موفق کند، استفاده  می‌نماید. 

زاکانی ادامه داد: این نفاق و دوچهرگی یک اصل برای آمریکاست و این همان پنجه پولادینی است که به تعبیر زیبای رهبر فرزانه انقلاب یک دستکش مخملی روی آن کشیده شده است. 

 وی به افزایش حادثه آفرینی‌های آمریکا در منطقه اشاره کرد و متذکر شد: آمریکا خود را نماد مبارزه با تروریسم معرفی می‌کند و در عین حال هم از تروریسم دولتی مثل رژیم صهیونیستی و هم از تروریسم محلی مثل منافقین و گروهک ریگی دفاع می‌کند واز سوی دیگر اگر این گروه‌ها اقدامی مثل حادثه چابهار را انجام دهند، ریاکارانه آن را محکوم می کند. 

زاکانی اضافه کرد: مسیری که آمریکا در حال حرکت در آن است کاملا مشخص است که نتیجه‌ای جز رسوایی بیشتر آمریکا در منطقه نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی رفتارهای دوگانه آمریکا در منطقه و جهان را درسی برای ملت‌های منطقه دانست و بر ضرورت هوشیاری و هوشمندی آنان در قبال این رفتارها تاکید کرد.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در برخی کشورهای منطقه تصریح کرد: برای همه دولت‌های منطقه ضروری است که ببینند، همراهی با حرکت ریاکارانه آمریکا نتیجه‌ای جز خواری و زبونی در نزد ملت‌ها و آینده تاریخ نخواهد داشت و در عین حال همراهی با حرکت بیداری ملت‌های جهان اسلام آینده درخشانی را رقم خواهد زد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet