هدر موبایل
1389/10/27 10:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی:

جلسات کارشناسی، بهترین شیوه برای حل مشکلات احتمالی در وزارتخانه‌ها است

**نماینده مردم نیشابور در مجلس معتقد است که تعامل، جلسات کارشناسی و همکاری بهترین شیوه برای حل مشکلات و مسائل مختلف در حوزه وزارتخانه‌ها است.

سیدعلی حسینی نماینده مردم نیشابور و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به موضوع طرح سول از وزرا، گفت: فعالیت‌ها باید براساس یک منطق و لحاظ همه شرایط و جوانب کار استوار باشد البته تذکر، سؤال و استیضاح به عنوان یک ابزار نظارتی در اختیار قوه مقننه قرار دارد.

وی افزود: باید برخی مشکلات اجرایی و کاری نمایندگان که در حوزه‌های انتخابیه آنها مشاهد می‌شود از طریق مذاکره، جلسات کارشناسی، مکاتبه، نطق میان‌دستور یا تذکر پیگیری شده و نباید به مرحله سؤال برسد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس تصریح کرد: بهتر این است که ابتدا از ابزار مذاکره در مورد مشکلات اجرای در حوزه‌های وزارتخانه‌ها استفاده شود و اگر مشکلی در سطح منطقه‌ای یا ملی باشد که نمایندگان از هیچ راهکاری برای حل آن پاسخ گرفته نشد، در این صورت می‌توان از ابزار نظارتی سؤال یا استیضاح استفاده کرد.

حسینی ادامه داد: اکثریت نمایندگان در خصوص طرح سوال‌ها و استیضاح‌ها روال را رعایت می‌کنند اما عده‌ای اندکی هم هستند که این روال را طی نکرده و در مرحله اول به مسئله استیضاح متوسل می‌شوند؛ این روال صحیح نیست که در ابتدای امر برای حل یک مشکل به سؤال یا استیضاح پناه آوریم.

وی خاطرنشان کرد: بهترین شیوه برای حل مشکلات تعامل و همکاری است چرا که مجلس، دولت و همه ارکان نظام برای خدمت به مردم شکل گرفته‌اند لذا مطمئنا اگر وزیر یا مسئولی به این نتیجه رسیده باشد که یک مشکل واقعا وجود داشته و یا تبدیل به معضل شده است، حتما پیگیر آن مسئله خواهد بود.

"در عین حال بعضی از وزرا بر اساس مشغله کاری خود، ممکن است مسائل را جدی نگیرند از این رو اگر روحیه همکاری و تعامل دو طرفه در مورد مسائل برقرار شود، مشکلات راحت‌تر حل می‌شوند. "

نماینده نیشابور در مجلس ادامه داد: اگر فرآیند اقدامات بر اساس تعامل، جلسات کارشناسی و همکاری پیش برود دیگر میزان طرح سؤال یا استیضاح وزرا به حداقل می‌رسد؛ اما وجود ابزار نظارتی سؤال یا استیضاح را نمی‌توان نفی کرد ولی تعامل و همکاری شرط اول و بهترین شیوه برای حل مشکلات و مسائل مختلف در حوزه وزارتخانه‌ها است.

حسینی در پایان تاکید کرد: اگر پس از تعامل و همکاری بین نماینده و وزیر موضوع مطروحه حل نشود، در آن صورت است که می‌توان ابتدا از تذکر، بعد هم از ابزار نظارتی سؤال و استیضاح استفاده کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet