حلول ماه ربیع الاول
1389/10/27 12:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی‌مقدم:

جذب حداکثری و دفع حداقلی از مبانی تدوین منشور اصولگرایان است

**غلامرضا مصباحی‌مقدم با اشاره به انتشار منشور اصولگرایان گفت: اصل جذب حداکثری و دفع حداقلی و نیز اصل تعاطی و تعامل در مجموعه اصولگرایان مبنای تدوین این منشور است.

نماینده مردم تهران و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با بیان این‌که این منشور برای همگرایی مجموعه اصولگرایان مناسب است، اظهار داشت: این منشور همان مبانی اصولگرایی و هم شاخص‌های آن را بیان می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: در این منشور جهات اثباتی شاخص‌ها مطرح شده و جهات سلبی در جلسات بررسی و تدوین این منشور مورد بحث قرار گرفت اما در منشور منتشر نشد. آنچه مهم است این است که با شکل‌گیری منشور وحدت برای این مجموعه اصولگرایان می‌توان این شاخص را مبنایی قرار داد تا چتر اصولگرایی مجموعه اصولگرایان را فرا گیرد.

به گفته وی، اصولگرایانی که برخی اجزای این شاخص‌ها را ندارند باید به سمت محقق شدن این اجزا حرکت کنند؛ لذا اگر ضعف و نفسی در این راستا وجود دارد باید آن را تکمیل و اصلاح کنند تا کاملا زیر چتر اصولگرایی قرار گیرند.

مصباحی‌مقدم تاکید کرد که این امر نسبت به جمعیت‌ها و نیز نسبت به اشخاص صادق است. یعنی ممکن است اشخاصی باشند که مجموعه این شاخص‌ها برای آن‌ها وجود داشته باشد و یا برخی فاقد بعضی از این شاخص‌ها باشند، در این صورت لب مرز قرار دارند و باید به گونه‌ای مواضع خود را اصلاح کنند که به طور کامل جزو مجموعه اصولگرایان تلقی شوند.

مصباحی‌مقدم با تاکید بر این‌که اصل جذب حداکثری و دفع حداقلی و نیز تعاطی و تعامل در مجموع اصولگرایان از مبانی منشور اصولگرایان است، گفت: این بدان معناست که این مجموعه باید با هم گفت‌وگو و همکاری کرده و یکدیگر را به صبر و حق و همراهی و همکاری توصیه کنند.

وی با بیان این‌که آنچه در مقطع فعلی مهم است این است که مجموعه اصولگرایان به همگرایی برسند، خاطرنشان کرد: این همگرایی جلوی حرکت فرسایشی را می‌گیرد و مانع از آن می‌شود که احیانا فروع بر اصول مقدم شود و یا مسائل فرعی اهمیت فوق‌العاده پیدا کند.

به گفته این عضو جامعه روحانیت مبارز، منشور اصولگرایان همه گروه‌ها و شخصیت‌های اصولگرا را شامل می‌شود، در عین حال خط قرمزها با مجموعه‌ای که جزو اصولگرایان نیستند در این مبانی و شاخص‌ها کاملا لحاظ شده است، و لذا مشخص است که چه کسانی جزو جریان اصولگرایی تلقی نمی‌شوند.

این نماینده مردم تهران در پایان اظهارامیدواری کرد که مجموعه گروه‌های اصولگرا که روسای آنها از پیش در جریان محتوای این منشور بوده و موافقت خود را با آن اعلام کرده بودند همراهی خود را با این منشور نشان دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet