حلول ماه ربیع الاول
1389/10/27 12:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه:

پرداخت به موقع تسهیلات وعده داده شده، بهترین راهکار کنترل بازار شب عید است

**نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، حساسیت بازار شب عید و شرایط پس از هدفمندسازی یارانه‌ها را مستلزم مدیریت اجرایی قوی برای مهار افزایش افسار گسیخته قیمت‌ها در شب عید دانست.

جعفر قادری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب که از پیش‌بینی‌های مدیران اجرایی برای کنترل بازار شب عید اطلاعی ندارم، افزود: ولی به اظهارات آنان اعتماد کرده و امیدوارم تدابیر خوب و همه جانبه‌ای برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها اندیشیده باشند.

نماینده مردم شیراز با یادآوری این‌که دولت تصدی‌گری بازار را در اختیار ندارد، گفت: دولت باید با کنترل و برنامه‌ریزی، مدیریت بهتر آن را انجام دهد. دستگاه‌های اجرایی برای تامین بهتر و فراوان مایحتاج مردم باید تسهیلات توافق شده را به بخش‌های خصوصی و تعاونی به موقع پرداخت کند. به طور مثال در سال گذشته برای تامین میوه شب عید چنین سیاستی را اتخاذ کرد که موفق بود.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی پس از هدفمندسازی یارانه‌ها، ‌گفت: امیدوارم دامنه تعهد دولت برای مهار قیمت‌ها با توجه به حساسیت شرایط اقتصادی پس از هدفمندسازی یارانه‌ها گسترش و افزایش یابد.

قادری انتظار نمایندگان مجلس را کنترل اصولی بازار به ویژه بازار شب عید دانست و خاطرنشان کرد: شرط موفقیت دولت در اجرای درست قانون هدفمندسازی یارانه‌ها این است که کالا و مایحتاج مردم را به وفور تامین کند. اگرچه نوسان در بازار و قیمت‌ها طبیعی است ولی میزان نوسانات نباید به سمت کمبود کالا پیش رود.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه دلیل حساسیت بازار شب عید را افزایش تقاضای عمومی برای کالا و خدمات دانست و افزود: اگر عرضه کالا متناسب با افزایش تقاضا انجام شود، قیمت‌ها اضافه نمی‌شود. ارائه تسهیلات برای تامین میوه و سایر کالای شب عید یقینا موجب کنترل نوسانات زمانی قیمت‌ها می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet