شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/26 13:10:00
سرویس سیاسی
این هفته و با حضور وزیر دفاع مطرح خواهد شد:

سوال فلاحت‌پیشه از وزیر دفاع در مورد کارخانه قند اسلام آباد غرب

**سوال نماینده اسلام آباد غرب از وزیر دفاع در خصوص دلایل عدم راه‌اندازی کارخانه قند جدید اسلام آباد غرب این هفته در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح خواهد شد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" نماینده اسلام آباد غرب، دالاهو، کرند غرب، گهواره و حمیل در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در تشریح سوال خود از وزیر دفاع که قرار است این هفته در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح شود، اظهار داشت: سوال من از "مصطفی محمد نجار"  وزیر دفاع پیرامون یکی از مصوبات اجرا نشده سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه است.

وی افزود: براساس این مصوبه وزارت دفاع موظف شده بود که کارخانه قدیمی 1000 تنی اسلام آباد غرب را که تجهیزات آن قدیمی و مستهلک شده بود را با یک کارخانه جدید 7 هزار تنی عوض کند اما با وجود مشارکت سازمان‌هایی از جمله سازمان گسترش، وزارت دفاع تاکنون اقدام  مناسبی را در این راستا انجام نداده است.

 رئیس کمیته روابط خارجی مجلس تصریح کرد: متاسفانه این کارخانه هزینه‌های اضافی و مشکلات زیست محیطی زیادی را به شهر تحمیل کرده، درحالیکه اگر این کارخانه و زمین‌های تحت تملک آن فروخته شود و بنای کارخانه در جایی دیگر راه‌اندازی شود بهره‌وری و صرفه اقتصادی بیشتری خواهد داشت.

فلاحت پیشه راه اندازی کارخانه جدید قند اسلام آباد غرب را نوعی سرمایه گذاری بهینه عنوان کرد و تاکید کرد: راه اندازی این کارخانه یک سرمایه‌گذاری جدید نیست  و بار مالی اضافه‌ای را به دولت تحمیل نمی کند اما به دلیل کاهلی مدیریتی این پروژه تاکنون به سرانجام نرسیده است.

سوال فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب از وزیر دفاع در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet