هدر موبایل
1389/10/27 18:21:00
سرویس سیاسی
لاریجانی با اشاره به تحولات منطقه:

سیاست‌های اشغالگران موجب گسترش تروریسم می‌شود

**رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات منطقه به ویژه لبنان، فلسطین، عراق و افغانستان، سیاست قدرت‌های بین‌المللی را عامل ایجاد بی‌ثباتی و ناآرامی در منطقه دانست و افزود: سیاست‌های اشغالگران تنها موجب گسترش تروریسم، افزایش تولید و قاچاق موادمخدر و ویرانی دو کشور افغانستان و عراق شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی‌لاریجانی پیش از ظهر امروز در دیدار با رییس مجلس نمایندگان اروگوئه با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات وسیع دو کشور برای تحکیم همکاری‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری فیمابین بهره برد، افزود: روابط اقتصادی دو کشور باید همپای همکاری‌های سیاسی فیمابین رشد و توسعه یابد.

وی از بخش‌های کشاورزی، صنعتی، انرژی و فناوری به عنوان مهمترین زمینه توسعه ارتباطات دوستانه فیمابین یاد کرد.

لاریجانی با تاکید به اینکه ملت‌های منطقه هیچگاه زیر بار زورگویی قدرت‌های بین‌المللی نخواهند رفت تصریح کرد: سیاست‌های اشغالگران تنها موجب گسترش تروریسم، افزایش تولید و قاچاق موادمخدر و ویرانی دو کشور افغانستان و عراق شده است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اعمال فشارهای گسترده سیاسی، روانی و تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این فشارها و تحریم‌ها موجب پیشرفت روزافزون ملت ایران در همه عرصه‌های فناوری و دانش‌های نوین شده و ایران امروز در بسیاری از زمینه‌های صنعتی، فناوری حساس به خودکفایی رسیده است.

به گزارش ایسنا، ایوند پاسادا رییس مجلس جمهوری اروگوئه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان بر اهمیت توسعه همه جانبه مناسبات دوستانه با ایران برای کشورش تاکید کرد و افزود: اجرای توافقات و تفاهم‌نامه‌های امضاء شده میان دو کشور همکاری‌های دوستانه فیمابین را وارد عرصه‌های جدیدی خواهد کرد.

وی همکاری مجالس دو کشور را در این روند بسیار موثر دانست و افزود: مجالس باید دولت‌ها را برای گسترش روابط همه جانبه فیمابین حمایت کنند.

هیات پارلمانی اروگوئه همچنین در این دیدار بر حمایت کشورمان از استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را مورد تاکید قرار دادند.

هیات پارلمانی اروگوئه در ادامه بر حمایت کشورشان از ملت مظلوم فلسطین تصریح کردند.

لازم به یادآوری است روسای مجالس دو کشور در پایان این دیدار یادداشت تفاهم همکاری‌های پارلمانی فیمابین را امضاء کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet