خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/10/27 19:03:00
سرویس سیاسی
سنایی با اشاره به حضور 120 کشور در تور هسته‌ای ایران:

بازیدها؛ پشتوانه تعیین‌کننده مذاکرات استانبول است

**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه اقدام جمهوری اسلامی ایران در برگزاری تور هسته‌ای را در راستای تقویت حضور کشورهای مستقل و غیر متعهد در حل و فصل مسائل بین‌المللی ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: هرچه بیشتر وارد کردن این کشورها به عرصه مسائل بین‌المللی مثبت بوده و قدرت و توان ما را در رویارویی با قدرت های غربی نیز بالا خواهد برد.

"مهدی سنایی" نماینده نهاوند در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به حضور نمایندگان سازمان‌های بین المللی در کشورمان به منظور بازدید از تاسیسات هسته‌ای ،اظهار داشت: این اقدام به جا و به موقع جمهوری اسلامی ایران تاکیدی بود بر این حقیقت که  ایران در حقوق هسته‌ایش حاضر به عقب نشینی نیست.

وی افزود: از سوی دیگر این بازدیدها نوعی شفاف سازی برای کشورهای دنیا بود تا از نزدیک مشاهده کنند که  ایران فعالیت‌های هسته‌ایش را در چارچوب قوانین ان پی تی  و قواعد بین المللی دنبال می کند و هیچ برنامه هسته‌ای انحرافی را دنبال نمی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این اقدام جمهوری اسلامی ایران را در راستای تقویت حضور کشورهای مستقل و غیر متعهد در حل و فصل مسائل بین المللی ارزیابی کرد و گفت: از آنجا که بسیاری از کشورهای مستقل و غیر متعهد با سیاست‌های قدرت‌های حاکم که  بعضا نیز در چارچوب قواعد سازمان های بین المللی نیست مخالفند؛ هرچه بیشتر وارد کردن آنها  به این عرصه مثبت و مفید بوده و قدرت و توان ما را در رویارویی با قدرت های غربی و استکباری نیز بالا خواهد برد.

سنایی اظهار امیدواری کرد این بازدید‌ها پشتوانه مثبت و تعیین کننده‌ای برای مذاکرات استانبول و تغییر فضای این مذاکرات باشد.

این نماینده مجلس همچنین از اظهارات اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انتقاد کرد و خاطر نشان ساخت: متاسفانه نوعی عدم صداقت در بیانیه‌ها و اظهار نظرهای مقامات کشورهای غربی مشاهده می شود که به نفع دیپلماسی عمومی این کشورها نیست و امیدواریم  این کشورها شیوه و روش خود را در مذاکرات استانبول عوض کنند.

 سنایی تصریح کرد: مطمئنا خود این کشورها هم به ناکارآمد بودن روش‌هایشان پی برده‌اند و باید امیدوار بود که این بار با صدقت بیشتری رفتار کرده و به جای سنگ اندازی و بهره برداری سیاسی به دنبال حل و فصل موضوع باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet