حلول ماه ربیع الاول
1389/10/27 19:31:00
سرویس بین الملل
در دیدار با رییس مجلس نمایندگان اروگوئه

بروجردی خواستار گسترش روابط بین مجلس اروگوئه و ایران شد

**« ایونه پاسادا» رییس مجلس نمایندگان اروگوئه بعداز ظهر امروز با علاء الدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ابتدای این دیدار بروجردی با تاکید بر اهمیت توسعه و تقویت روابط پارلمانی دو کشور گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی برای گسترش مناسبات فیمابین جمهوری اسلامی ایران و اروگوئه حمایت می‌کند.

 

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اروگوئه در ادامه با بیان اینکه تقویت ارتباطات همه جانبه با کشورهای دوست بر اساس اصل احترام متقابل از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: در دولت کنونی فضای مناسبی برای توسعه همه‌ی جانبه ارتباطات دوستانه با کشورهای آمریکایی لاتین ایجاد شده است.

 

بروجردی با اشاره به پیشرفتهای کشورمان در عرصه‌های علمی و فناوری‌های نوین افزود: پیشرفتهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف پشتوانه‌ی محکمی برای توسعه و تحکیم مناسبات دوستانه با اروگوئه می‌باشد.

 

« ایونه پاسادا» رییس مجلس نمایندگان اروگوئه از تقویت و تحکیم همکاریهای مشترک در عرصه‌های مختلف استقبال کرد و گفت: تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی موجب تقویت درک و شناخت تفاهم متقابل فیمابین می‌شود و روند توسعه همکاریهای دوستانه را در عرصه‌های مختلف تسریع می‌گردد.

 

وی در پایان بر نقش برجسته پارلمان‌های دو کشور در تقویت مناسبات فی‌مابین خواستار گسترش روابط بین مجلس اروگوئه و ایران شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet