حلول ماه ربیع الاول
1389/10/27 18:43:00
سرویس اقتصادی
طاهرپور:

تویسرکان در زمینه مسکن مهر در استان پیشتاز است

**نماینـــده مردم تویسرکـــــان از روند ساخت مسکن مهر در این حوزه انتخابی تقدیر کرد.

شهریار طاهرپور درگفت‌و گو با روزنامه «همدان پیام» با بیان این مطلب گفت: فعالیت مسکن مهر در تویسرکان از حدود دو سال پیش به طور جدی آغاز شده که از جمله طرح‌های قابل تقدیر دولت دهم است.

این نماینده افزود: ما حدود 600 واحد مسکونی را در دستور کار خود داریم که 230 واحد آن تاکنون به بهره‌برداری رسیده است و از این نظر می‌توان گفت به نوعی در استان پیشتاز هستیم.

طاهرپور یکی از ویژگی‌های مهم مسکن مهر در حوزه انتخابی تویسرکان را ساخت این واحدها در فضای شهری عنوان کرد و گفت: در زمینه مسکن مهر گاه شاهد هستیم که واحدهای مسکونی در خارج از بافت شهری ساخته می‌شوند، اما این امر در تویسرکان رخ نداده و واحدهای مسکونی مسکن مهر در داخل فضای شهری طراحی و ساخته  شده‌اند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان با تقدیر از مسکن مهر گفت: مسکن مهر با روند بسیار مناسبی که دارد و همچنین استاندارهایی که در آن رعایت می‌شود، می‌تواند زمینه را برای خانه‌دار شدن اقشار متوسط و حتی ضعیف جامعه فراهم کرده، دغدغه‌های آن‌ها را در زمینه مسکن که از جمله اولویت هاست، کاهش دهد.

نماینده مردم تویسرکان در ادامه با اشاره به بافت فرسوده گفت: شهرهای استان همدان به دلیل قدمت فراوانشان معمولاً با معضل بافت فرسوده مواجه هستند. ما نیز شاهد این مشکل در حوزه انتخابی خود هستیم. این نماینده ادامه داد: خوشبختانه منابع اعتباری مناسبی را دولت برای مقاوم‌سازی و احیای بافت‌های فرسوده تخصیص داده است، به طوری که می‌توان گفت شکل روستاها در حال تغییر است.

طاهرپور در توضیح این مسئله گفت: به عینه می‌بینیم که خانه‌های کاهگلی روستایی بهبود و ارتقا پیدا می‌کنند و علاوه بر مقاوم شدن، چهره منطقه نیز زیباتر شده است.

وی در پایان گفت: با این حال به دلیل مقاومت پایین بافت فرسوده در برابر حوادثی چون زلزله، ضرورت دارد توجه بیشتری در این زمینه صورت بگیرد و بافت‌های فرسوده با سرعت بیشتری احیا و مقاوم‌سازی شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet