شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/27 20:05:00
سرویس بین الملل
آلیا با اشاره بر رفتار آمریکا در مقابل تحولات منطقه :

آمریکا بسته‌بندی زیبایی برای عوام‌فریبی ارائه می‌دهد

سمانه واحدی راد**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آمریکا بسته‌بندی زیبایی برای عوام فریبی ارائه، و به این طریق اهداف و مقاصد پلید خود را مخفی می‌کند تا سرپوشی روی رفتار دوگانه‌اش، در برابر تحولات منطقه و جهان بگذارد.

"فاطمه آلیا" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خانه ملت در رابطه با رفتار آمریکا نسبت به تحولات اخیر در برخی کشورهای منطقه گفت: مجموعه ارزیابی ما از سیاست های آمریکا در حال حاضر، همان توصیف رهبر معظم انقلاب است که فرمودند" سیاست های آمریکا چنگال آهنین در دستکش مخملین است."

وی ادامه داد: معنی این نوع سیاست آن است، که امریکا در ظاهر قضیه، در قالب مردم فریب حقوق بشر و مقابله با تروریسم و دفاع از دموکراسی ورود پیدا می کند، اما در واقع ناقض حقوق بشر و برپا کننده و تقویت کننده کانون های تروریسمی است. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آمریکا بسته بندی زیبایی برای عوام فریبی ارائه و به این طریق اهداف و مقاصد پلید خود را مخفی می کند تا سرپوشی روی رفتار دوگانه اش، در برابر تحولات منطقه و جهان بگذارد.

وی با بیان آنکه حافظه تاریخی از بعد از جنگ جهانی دوم تا کنون چهره ای دوگانه از آمریکا به بشریت ارائه می دهد، گفت: آمریکا حداقل تا کنون در مسائل و موضوعات داخلی مربوط به 70 کشور دخالت کرده است و با پایمال کردن حقوق این کشورها در جهت منافع ملی خود اقدام کرده است. 

آلیا در ادامه به جریانات اخیر در دو کشور تونس و لبنان اشاره کرد و گفت: آمریکا در لبنان سعی کرد به بهانه دادگاه ترور رفیق حریری، سعد حریری را که به حزب الله نزدیک شده بود، از آنها دور کند و سعی نمود حزب الله و جنبش مقاومت در لبنان را زیر سوال ببرد، که در نهایت ساقط کردن سعد حریری در لبنان  توسط کابینه و خروج رییس جمهور دست نشانده آمریکا از تونس نتیجه این نوع از  سیاست های امریکا شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: این همان موج خیزش ملت ها در کشورهای دنیاست که مخصوصا در کشورهایی که مسلمان بیشتری دارد، در مقابل رفتارها و سیاستهای دو گانه امریکا بوجود آمده است و تبلور دموکراسی است که آمریکایی ها ادعای آن را دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet