وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/05/13 10:01:00
سرویس صحن

انتقاد خباز از تاخیر در ارائه سوابق وزرای پیشنهادی رییس جمهور به مجلس

نماینده کاشمر طی تذکری آیین نامه ای گفت: روز سه شنبه قرار است که ما به وزرا رای اعتماد بدهیم، ولی نمی دانم این چه رفتاری است که با مجلس انجام می گیرد، قرار است نمایندگان در ابهام بمانند؟ قرار نیست از برنامه وزرا اطلاع یابیم؟

محمدرضا خباز نماینده کاشمر در جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به مواد 188 آیین نامه داخلی مجلس طی تذکری در ارتباط با معرفی وزرا به مجلس جهت گرفتن رای اعتماد گفت: روز سه شنبه گذشته سه تن از وزرا توسط رئیس جمهور به مجلس معرفی شدند و در ذیل نامه معرفی وزرا آمده بود که شرح حال و سوابق آنها تقدیم می شود.

وی گفت: رئیس وقت جلسه جناب آقای باهنر همانجا تذکر دادند که برنامه ای ضمیمه نیست و معاون رئیس جمهور فرمودند که در اسرع وقت تقدیم می کنیم.

مخبر کمیسیون اقتصاد گفت: من روز گذشته تا ساعت 2 بعد از ظهر در مجلس حضور داشتم و جز سوابق اجرایی وزیر اقتصاد از دو وزیر مربوطه (کشور و راه و ترابری) برنامه ای و یا معرفی نامه ای دریافت نکردم، امروز هم تا قبل از ورود به جلسه داخل کمدهای شخصی نمایندگان چیزی دیده نشد.

نماینده کاشمر افزود: نمی خواهیم کسی را که نه برنامه اش را می دانیم و نه خودش را می شناسیم به او رای بدهیم. به رئیس جمهور تذکر دهید که سوابق را هر چه زودتر بدهند، رای قرار است آگاهانه باشد.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده کاشمر ضمن وارد دانستن آن گفت: سوابق اجرایی و شرح حال آنها را باید می دادند اما حتما اسرع وقتشان تا امروز صبح طول کشید اما الان در صندوق های نمایندگان گذاشته شده است. البته باید زودتر این کار انجام می گرفت.

وی گفت: اگر روز گذشته هم می دادند دیر بود باید زودتر این کار انجام می شد اشکال آقای خباز وارد است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet