شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/28 10:51:00
سرویس سیاسی

نمایندگان پارلمان فرانسه خواستار استعفا وزیرخارجه شدند

**در پی سیاست های فرانسه در مورد اتفاقات تونس تعدادی از نمایندگان و رئیس پارلمان فرانسه خواستار استعفای وزیر خارجه شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، "میشل الیوماری" وزیر خارجه فرانسه امروز سه شنبه در پارلمان این کشور حاضر می شود تا درباره سیاست های اخیر فرانسه در قبال اتفاقات تونس در کمیسیون روابط خارجی توضیحاتی دهد.

این در حالی است که تعدادی از نمایندگان راست گرا، وزیر دفاع و صنایع و حتی رئیس پارلمان نسبت به سیاست های فرانسه درباره تحولات اخیر تونس انتقاد داند و خواستار استعفای وی هستند.

این نمایندگان و رئیس پارلمان این کشور، سیاست های اخیر فرانسه را در حمایت از "زین العابدین بن علی" رئیس جمهور تونس که با سرکوب معترضان این کشور کشته و زخمی شدن بسیاری را رقم زده است مورد نقد قرار دادند.

 نمایندگان منتقد همچنین از وزریر خارجه خواستند تا توجیهی برای اظهارات هفته گذشته خود  در پارلمان این کشور که از رئیس جمهور تونس خواسته بود با معترضان به شدت برخورد کند و اعتراض های مردمی را با استفاده از راه حل های فرانسه مهار کند بیاورد و همچنین نسبت به خویشاوندان بن علی و اموال آنها در بانک های فرانسه واکنش نشان دهد.

در پی اعتراضات مردمی طی یک ماه گذشته در تونس، رئیس جمهور این کشور مجبور به انحلال پارلمان و کابینه و فرار این کشور به عربستان شد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet