هدر موبایل
1389/10/28 11:38:00
سرویس صحن
تذکر آئین نامه ای نماینده شیراز

قبل از طرح سوال از وزیر باید گزارش کمیسیون مربوطه قرائت شود

**نماینده شیراز با استناد به ماده ۱۹۴ آئین نامه مجلس بر لزوم قرائت گزارش کمیسیون های تخصصی درخصوص سوال از وزرا اشاره کرد و گفت: قبل از طرح سوال نماینده تهران از وزیر ارشاد باید گزارش کمیسیون فرهنگی در این خصوص قرائت می شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیداحمدرضا دستغیب (فخرالدین) نماینده مردم شیراز در جریان جلسه علنی امروز و بعد از طرح سوال نماینده تهران از وزیر ارشاد نسبت به قرائت نشدن گزارش کمیسیون فرهنگی در این خصوص تذکر داد  و گفت: در ماده 194 آئین نامه داخلی مجلس صراحتا بر قرائت گزارش کمیسیون های تخصصی درخصوص سوال نمایندگان از وزرا تاکید شده است.

وی با انتقاد از هیات رئیسه مجلس خواستار رسیدگی به این موضوع شد و گفت: این که هیات رئیسه طبق آئین نامه اقدام به قرائت گزارش کمیسیون فرهنگی نکردند جای سوال دارد و باید مشخص شود چرا خلاف نص صریح ماده 194 آئین نامه رفتار شده است.

"سیدشهاب الدین صدر" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که در هنگام ارائه این تذکر اداره جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر نماینده شیراز گفت: تذکر شما وارد است و ما نیز قبل از طرح سوال از رئیس کمیسیون فرهنگی این موضوع را پرسیدیم که وی گزارش شفاهی در این خصوص داد و اگر لازم باشد اکنون می توانند این موضوع را برای نمایندگان توضیح دهند.

بعد از توضیحات صدر، "غلامعلی حداد عادل" رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به توضیح این موضوع پرداخت و گفت: ما از متن ماده 194 این برداشت را که کمیسیون باید درخصوص سوال و جواب نمایندگان رای گیری کند نداشتیم و به همین دلیل گزارشی به این شکل تنظیم نشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet