خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/28 11:41:00
سرویس صحن
نماینده تویسرکان در نطق میان دستور؛

اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در سرنوشت های نسل های بعدی هم موثر است

**نماینده تویسرکان در مجلس شورای اسلامی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را تنها مربوط به نسل حاضر ندانست و اعلام کرد: اجرای این قانون در سرنوشت نسل های بعدی هم موثر است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، شهریار طاهرپور در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز ـ سه شنبه ـ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در کشور، گفت: کشور ما با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها گام بسیار مهمی در راستای اعتلای اقتصادی و عمران و آبادانی برداشت.

وی تصریح کرد: هدفمند کردن یارانه ها موضوعی است که نه تنها به نسل حاضر مربوط می شود بلکه در سرنوشت نسل های آینده نیز موثر است.

طاهرپور ادامه داد: به راستی این طرح عظیم فقط با ملی شدن صنعت نفت در سال های گذشته قبال قیاس است؛ زیرا در آن زمان دشمنان خارجی به صورت آشکار و عیان منابع ملی ما را به یغما می بردند و امروز ما به دست خود این منابع را پنهان و ناپیدا به آتش می کشیم.

وی افزود: از رئیس جمهور محترم که شجاعانه و عاقلانه در این مسیر قدم برمی دارد و از ملت بزرگوار و فهمیده ایران که سختی های این راه را صبورانه تحمل می کنند، تقدیر و تشکر می شود.

وی ادامه داد: مجلس نیز باید با سعه صدر و انعطاف پذیری فضای آرام و بدون تنشی را برای دولت به وجود آورد تا دولت محترم با فراغ بال و آرامش خیال این طرح ملی را به سر منزل کمال برساند.

نماینده تویسرکان در بخش دیگری از سخنان خود به تصویب برنامه پنجم توسعه در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: برنامه توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور پس از چند سال بحث و بررسی سرانجام با فراز و نشیب هایی به تصویب رسید و مسیر تعالی کشور مشخص شد.

وی افزود: برای اولین بار پس از قریب 60سال از عمر برنامه ریزی در کشور، روش شکست خورده برنامه ریزی جامع با ظرافت به کنار گذاشته شد و باب برنامه ریزی موضوعی گشوده شد و از ذکر اعداد و ارقام بدون پشتوانه خودداری و تهیه جداول کمی و بسته های اجرایی به دولت واگذار شد و نهاد توسعه صندوق ملی شکل گرفت تا بدون تبدیل ارز به ریال این آفت بزرگ کشور سرمایه گذاری بخش خصوصی تسهیل شود.

طاهرپور تصریح کرد: الگوی توسعه برنامه پنجم ارتقای توان علمی و فناوری کشور و اهداف مهم آن عبارتند از: 1ـ اصلاح ساختار آمار و اطلاعات 2 ـ اصلاح شاخص فضای کسب و کار 3 ـ اصلاح ساختارتصمیم سازی و تصمیم گیری اقتصادی 4 ـ کاهش وابستگی بودجه دولت به درآمدهای نفتی.

وی افزود: امید است با اجرای این برنامه که از انعطاف و ظرفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد گامی مهم در راستای اجرای سند چشم انداز و رفاه و آسایش مردم برداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet