هدر موبایل
1389/10/28 12:32:00
سرویس صحن
لاهوتی در نطق میان دستور پیشنهاد کرد:

ارائه لایحه دو فوریتی جهت اصلاح وضع هواپیماها

**نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی باتاکید بر اینکه قرار بود ۸۰ درصد،‌ هواپیمایی هما به بخش خصوصی واگذار می شد؛ اما این اتفاق نیفتاد گفت:‌ دولت لایحه دو فوریتی برای اصلاح این وضع ارائه کند و در غیر این صورت نمایندگان اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مهرداد بائوج لاهوتی" در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس و در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه هواپیمایی بوئینگ 727 تهران- ارومیه،‌ گفت: واقعیت این است که دو موضوع باید به صورت فوری و جدی در سازمان هواپیمایی حل گردد اولین نکته موضوع مدیریت این سازمان است که خود آقای بهبهانی هم اعتقاد دارند مدیریت فعلی قادر به اداره این سازمان تخصصی نیست پس بنابراین می طلبد سریعاً نسبت به اصلاح وضعیت مدیریتی اقدام فوری بعمل آید.

وی باتاکید بر اینکه براساس قانون برنامه چهارم، سن ناوگان هوائی باید به 15 سال می رسید افزود: در حالیکه یک سال هم قانون برنامه چهارم تمدید با گذشت عمر شش ساله برنامه چهارم میانگین سن هواپیماها هنوز 21 سال است.

به گفته لاهوتی قرار بود 80 درصد هواپیمائی هما به بخش خصوصی واگذار می گردید ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد در صورتیکه این اتفاق می افتاد شرکت هواپیمائی هما همچون شرکت های هواپیمائی خصوصی دیگری نسبت به اصلاح سنی ناوگان خود اقدام می نمود که به دنبال آن شاهد این سوانح هواپیمائی هما همچون شرکت های هواپیمائی خصوصی دیگری نسبت به اصلاح سنی ناوگان خود اقدام می نمود که بدنبال آن شاهد این سوانح هوائی بطور قطع نبودیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به اینکه برای اصلاح وضع موجود نیاز به عزم ملی است وزیر را به تنهایی قادر به جعل آن نمی باشد گفت:‌ مجلس بصورت سریع و شفاف دخالت نمایند تا این موضوع بطور جدی و ریشه ای حل گردد در غیر این صورت باید منتظر حوادث مشابه دیگری باشیم.

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنم دولت لایحه دوفوریتی جهت اصلاح موضوع موجود به مجلس ارائه نماید چنانچه دولت نکرد ما نمایندگان این طرح را ارائه می کنیم.

وی همچنین به قانون هدفمند کردن یارانه اشاره کرد و افزود: ملاک عمل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها همان قانونی استکه در مجلس شورای سالامی به تصویب رسیده است و از هرگونه اجرای سلیقه ای باید پرهیز کرد و چنانچه قانون اشکالی بر آن وارد بود می شود آن رااصلاح کرد.

لاهوتی باتاکید بر اینکه قسمت اعضم مصوبات سفر اول و دوم تاکنون اجرا نشدهاست، گفت: بهتر بود قبل از سفر تیمی از طرف حضرتعالی مصوبات گذشته را بررسی می کردند و از رئیس جمهور خواهشمندم حداقل در سفر سوم مصوباتی که از الان بعنوان پیش مصوبه تهیه کرده اند اکثر آنها کارهائی است که در استان از محل منابع استانی در حال انجام است اینگونه مصوبات قطعاً تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

وی خطاب به خلیلیان وزیر جهاد کشاروزی گفت: 3 ماه قبل بنده جلسه خصوصی با شما داشتم قرار شد بطور کارشناسی درخصوص حل مشکلات کشاورزی استان خصوصاً چای و پیله ابریشم داشته باشیم ولی با گذشت این مدت علیرغم تکرارهای متعدد من ولی جنابعالی توجه ای به این امر نداشته اید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet