حلول ماه ربیع الاول
1389/10/28 14:49:00
سرویس فرهنگی

افزوده شدن شمار دیگری از تازه‌های نشر لاتین به کتابخانه مجلس

**شمار دیگری از تازه‌های نشر لاتین موسسه‌های انتشاراتی معروف جهان به کتابخانه مجلس شورای اسلامی افزوده شد.

"راضیه یوسفی‌نیا" کارشناس بخش لاتین کتابخانه مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت: به تازگی شماری دیگر از منابع لاتین کمیاب از معروف‌ترین انتشارات جهان به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی تهیه و به منابع کتابخانه مجلس افزبوده شد.

وی ادامه داد: این کتاب‌ها عمدتاً در حوزه‌های ایرانشناسی و اسلام‌شناسی هستند. که می‌توانند در تحقیقات دانشجویان و محققان بسیار سودمند باشند.

یوسفی نیا تصریح کرد: بخش فراهم آوری کتب لاتین کتابخانه مجلس شورای اسلمی آماده دریافت پیشنهادهای محققان گرامی در زمینه تهیه منابع مورد نیازشان در حوزه علوم انسانی است، در سال جاری نیز درخواست‌هایی مبنی بر تهیه تعدادی از کتب انتشارات کمبریج از سری آرکاوز ادیشن بدستمان رسید که امیدواریم با توجه به تعیین اولویت‌ها برخی از آنها را در سال آتی تهیه نماییم.

وی افزود: هم اکنون در تلاشیم با همکاری کارگزاران محترم داخلی و نمایندگی‌های ناشران خارجی در ایران فهرست جامعی از منابع مورد نیاز تهیه و در نمایشگاه بین المللی 1390 آنها را تهیه نماییم. با توجه به اینکه منابع لاتین هزینه بالایی دارند و به سختی تهیه می‌شوند امیدواریم مراجعان و محققان ارجمند از آنها بهره برند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet