هدر موبایل
1389/10/28 15:37:00
سرویس سیاسی
لاریجانی با اشاره به اتفاقات تونس، فلسطین، لبنان و سودان تاکید کرد:

بررسی مسائل مهم جهان اسلام در اجلاس امارات

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مسائل مهم دنیای اسلامی و منطقه از جمله اتفاقاتی که در کشورهای تونس، لبنان، سودان و فلسطین، در حال وقوع است، در اجلاس فوق العاده بین المجالس کشورهای اسلامی مورد توجه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور حضور در اجلاس فوق العاده بین المجالس کشورهای اسلامی عازم ابوظبی بود، پیش از عزیمت در پاویون جمهوری اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شرایط فعلی که در دنیای اسلامی و منطقه از جمله کشورهای تونس، لبنان، سودان و فلسطین، حوادث حساسی در حال وقوع است و این موارد، موضوعاتی است که در این اجلاس مورد توجه واقع می شود.

وی افزود: هر کدام از این حوادث به نحوی در کل عالم اسلام موضوع مورد توجهی است، مخصوصاً شگردهایی که اخیراً در لبنان پیگیری می کنند و امریکا و رژیم صهیونیستی نتوانستند آرامشی که باتدبیر نیروهای مقاومت و برخی کشورهای موثر منطقه انجام گرفت و یک سکون و آرامشی را که در لبنان ایجاد کرد، ببینند و نقشه کوکانه ای کشیدند و تلاش کردند این آرامش را برهم بزنند.

لاریجانی ادامه داد: جالب است امروز که دادگاه تصنوعی بین المللی لبنان گزارشی را مطرح کرد آقای اوباما بسیار سراسیمه آن را تایید کرد و مورد حمایت قرار داد و حداقل ظاهر را حفظ نکرد که نشاندهنده استقلال این دادگاه باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته آنها خسارت خواهند دید زیرا تیزهوشی برای رهبران لبنانی و مقاومت به طور جد وجود دارد و آنها نشان دادند که می توانند این صحنه ها را به خوبی مدیریت کنند اما در عین حال این اتفاق یک توطئه است.

نماینده مردم قم در خانه ملت تصریح کرد: همین وضع هم در شرایط سودان رخ داده است که از سال ها پیش یک طرح انگلیسی - صهیونیستی را در آنجا سامان دادند.

وی به کشور تونس اشاره کرد و افزود: در مسئله تونس هم حادثه بزرگی رخ داده است موضوع فریاد مردم تونس را جهان اسلام باید بشنود، غافل شدن از این فریاد دردی از آنها دوا نمی کند.

لاریجانی تاکید کرد: صدای مردم تونس رساست و آنها از دیکتاتوری و فشارهای سالیان دراز ناراحتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: پارلمان های کشورهای اسلامی باید خودشان را در کنار مردم تونس قرار دهند و این موضوع را درک کنند حمایت نمایندگان مردم در کشورهای اسلامی باید از ملت ها باشد.

لاریجانی به مسئله فلسطین نیز اشاره کرد و گفت: همین طور در مسئله فلسطین موضوع فوق العاده مهمی وجود دارد، در طول سال هایی که اوباما سر کار آمده است مدام در این باره سخنرانی کرد؛ اما این سخنرانی ها نتیجه ای نداشته است جز اینکه در طریقی که رژیم صهیونیستی طراحی کرده بود پشتیبانی کردند و گام برداشتند.

وی ادامه داد: هم از لحاظ محاصره غزه و هم تخریب بناهای تاریخی اسلامی و هم ایجاد شهرک های یهودی نشین پشتیبانی هایی را داشته اند.

لاریجانی اظهار داشت: این موضوعات، موضوعات بسیار مهمی برای جهان اسلام است که در بین المجالس اسلامی باید به آنها توجه شود.

وی در ادامه افزود: به علت کثرت کاری که در داخل کشور داشتیم و برخی مسائل دیگر در حداقل زمان در این اجلاس شرکت و امیدواریم کشورهایی که در این اجلاس حضور دارند به وظیفه اسلامی خود نسبت به سرنوشت امت اسلامی کاملاٌ به نحو موثر گام بردارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet