خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/28 16:11:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با یر سودان:

تحولات اخیر سودان، فتنه جدیدی در منطقه است

**رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار سفیر سودان در تهران، تحولات اخیر سوان را فتنه جدیدی در منطقه خواند که آثار و پیامدهای فراوانی برای کل منطقه و جهان اسلام در بر خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی در این دیدار سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران را کمک به آرامش، ثبات و حفظ تمامیت ارضی سودان خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره آماده هر کمکی برای تامین امنیت و آرامش و کمک به پیشرفت و توسعه سودان می باشد.

وی تصریح کرد: قدرت های بزرگ هیچ گاه به تعهدات خود پایبند نبوده و در آینده نیز برای ملت سودان مشکلات فراوانی ایجاد خواهند کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اهمیت تحکیم همکاری های پارلمانی دو کشور، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای توسعه و تحکیم مناسبات دوستانه پارلمانی با سودان مورد تاکید قرار داد.

عبدالتوب الزین سفیر سودان نیز در این دیدار مشورت و رایزنی های منظم میان دو کشور بسیار مهم خواند و افزود: دولت و ملت سودان همواره از کمک های جمهوری اسلامی ایران قدردانی می کنند.

وی با بیان اینکه این دو کشور از ظرفیت های وسیعی برای گسترش همکاری های دوستانه خود برخوردارند از بخش های کشاورزی، صنعتی و تجاری به عنوان مهمترین زمینه های توسعه روابط فی ما بین یاد کرد.

سفیر سودان در این دیدار همچنین پیام رئیس مجلس این کشور را پیرامون تحولات اخیر سودان تسلیم رئیس مجلس شورای اسلامی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet