هدر موبایل
1389/10/28 16:36:00
سرویس سیاسی
آرین‌منش با تاکید بر اهمیت تدوین منشور اصولگرایی

منشور اصولگرایی گام موثری در جهت تبین مدافع اصولگرایی است

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت پایبندی همه گروه‌های اصولگرا به منشور اصولگرایی خاطرنشان ساخت: منشور اصولگرایی گام موثری در جهت تبین مفاهیم اصولگرایی و تمییز و تشخیص اردوگاه اصولگرایان از غیر اصولگرایان است.

"جواد آرین منش" نماینده مشهد و کلات در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با تاکید بر اهمیت تدوین منشور اصولگرایی در جهت افزایش وحدت بین اصولگرایان اظهار داشت: منشور اصولگرایی گام موثری در جهت روشنگری و تبیین مفاهیم و اصول روشنگرایی و عاملی برای تمییز و تشخیص اردوگاه اصولگرایان از غیراصولگرایان است.

وی افزود: اگرچه بسیاری از موضوعاتی که در این منشور آمده با آنچه که در گذشته در منشور اصولگرایی ذکر شده بود، تفاوتی ندارد؛ اما بعد از حوادث فتنه سال 88 و به محاق رفتن جریان اصلاحات بسیاری از تشکل ها خود را اصولگرا نامیدند و این مسئله ضرورت تبیین و تشریح مواضع و مفاهیم اصولگرایی را مطرح کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: باید مفهوم اصولگرایی به روشی واضح و روشن شود، شاخص های اصولگرایی تبیین شوند و براساس این اصول و شاخص ها تشکل های اصولگرا از غیراصولگرا تمییز داده شوند.

آرین منش بر ضرورت پایبندی همه گروه های اصولگرا به این منشور تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: اعتقاد به قانون اساسی، ولایت مطلقه فقیه، استکبارستیزی، ارزش های الهی و اسلامی و... از جمله اصول و مفاهیم اساسی و بنیادی منشور اصولگرایی است که همه اصولگرایان قطعاً آن را قبول دارند و باید به آن پایبند باشند در غیر این صورت از دایره اصولگرایی خارج خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet