هدر اصلی
1389/10/28 17:32:00
سرویس بین الملل
کواکبیان:

بازی دو منظوره امریکا پیام تحولات کشورهای مختلف عرب منطقه است

**مصطفی کواکبیان با اشاره بر رفتار امریکا در تونس گفت: رفتار آمریکا نشاندهنده یک بازی دو منظوره در جهان است که به واسطه آن به دنبال کسب منافع خود به هر طریق و شکلی است.

"مصطفی کواکبیان" در گفت و گو با  خانه ملت با اشاره بر رفتار آمریکا در تونس گفت: آمریکا هرگاه نتواند در مقابل انقلابی مقاومت کند با ابراز خرسندی از آن واقعه باز هم به نوعی در جهت کسب  منافع خود اقدام می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  افزود: این رفتار آمریکا نشان دهنده یک بازی دو منظوره در جهان است که به واسطه آن به دنبال کسب منافع خود به هر طریق و شکلی است.

وی ادامه داد: رفتارمضحک آمریکا جای این سوال را دارد که اگر شما واقعا طرفدار دموکراسی هستید، و به اسم دفاع از دموکراسی سیاستی دو پهلو اتخاذ کرده اید؛ چرا در کشورهایی که این مهم اجرا نمی شود آنرا اجرایی نمی کنید؟

کواکبیان با بیان آنکه ماجرای تونس و نحوه برخورد آمریکا با آن چند پیام مشخص دارد، گفت: یک پیام آن برای سران کشورهای عربی است که هرگز نباید به قدرتهای استکباری در جهان دلخوش کنند و در عین حال وابسته های به قدرت های استکباری بدانند که سرانجام جدایی از مردم سقوط و فراری شدن حاکمان است.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره بر آنکه آمریکایی ها امروز از فرار رییس جمهور تونس ابراز رضایت می کنند، گفت: البته در مقابل این رفتار مضحک آمریکا ملت های منطقه و جهان مثل تونس، یمن و مصر وظیفه خود را خوب می دانند و بنابر شرایط داخلی خود اقدام می کنند.

 وی پیام تحولات اجتماعی کشورهای مختلف عربی را ادامه بازی دو منظوره امریکا در منطقه و جهان دانست و ادامه داد: واقعیت ماجرای تونس و رفتار مضحک آمریکا نسبت به این کشور آن است که باید به آمریکا بگوییم اگر از وضعیت فعلی تونس خرسند هستید چرا در طول این 24 سال در جهت سرکوب قدرت دیکتاتوری در تونس اقدام نکردید و از وی حمایت می کردید.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet