هدر موبایل
1389/10/28 15:06:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از فریدون حسنوند

تولید بنزین ایرانی، آرامشی برای مردم

**فریدون حسنوند، نماینده مردم اندیمشک در مجلس در یادداشتی که در روزنامه «فرهنگ جنوب» خوزستان منتشر شده است تولید بنزین ایرانی را عامل آرامش جامعه خواند.

در حال حاضر پالایشگاه‌های کشور روزانه بیش از 45 میلیون لیتر بنزین تولید کرده و این تولیدات سال‌هاست که انجام می‌شود و در کنار این مسئله ایران روزانه حدود 18 میلیون لیتر بنزین وارد می‌کند که این رقم در حدود یک چهارم مصرف روزانه در داخل کشور است.

اما طی ماه‌های اخیر متخصصان و دست‌اندرکاران داخلی توانسته‌اند به یک افتخار نایل آیند و آن هم این که در اوج تحریم‌های اعمال شده از سوی برخی کشورهای غربی به منظور عدم فروش بنزین به ایران، این افراد توانسته‌اند با بهره‌گیری از تکنولوژی بومی کشور را در تولید بنزین خودکفا کنند و این امر نشان می‌دهد که مردم ایران از تمام موانع به عنوان یک فرصت استفاده می‌کنند. آنچه واضح و مبرهن است آن است که کیفیت بنزین تولید شده در داخل کشور استاندارد است و این صحبت که برخی افراد مبنی بر آلوده بودن آن اعلام می‌کنند صحت ندارد.

 به نظر می‌رسد این تحلیل‌ها و انتقاداتی که از سوی برخی افراد اعلام می‌شود تا حدودی تحلیل‌های غیرواقعی است زیرا نه تنها بنزین تولید شده در داخل غیراستاندارد نیست بلکه تولید بنزین در کشور موضوع تازه‌ای نیست و ما چندین سال است که بنزین تولید کرده و بیش از سه چهارم نیاز خود را در داخل تأمین می‌کنیم و این امر چیزی نیست که در حال حاضر به آن رسیده باشیم.

آنچه مسلم است در یک ماه اخیر کشور شاهد اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بودیم که این مسئله از آن جهت که یک ضرورت برای اقتصاد است مطلوب تلقی می‌شود ضمن اینکه این قانون با اجرای خود علاوه بر ایجاد عدالت در پی ایجاد اصلاح الگوی مصرف و کنترل آن است که قطعاً با برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌های اعمالی از سوی دولت عملی می‌شود و اینکه بناست حجم تولید بنزین داخلی نیز مطابق با استانداردهای روز افزایش خواهد یافت بی‌شک دیگر از این نظر نگرانی وجود نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet