خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/28 16:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اقتصادی:

اجلاس بین‌المجالس اسلامی برای حل اختلافات است نه طرح آنها

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اجلاس بین المجالس اسلامی برای حل اختلافات تاسیس شده نه دامن زدن به آنها ، گفت : جمهوری اسلامی ایران با شرکت در این اجلاس باید نقش آفرینی کند.

غلامرضا مصباحی مقدم در گفت و گو با ایرنا افزود: علی رغم اینکه ایران بنیانگذار این اجلاس است اما برخی از کشورها در صدد ایجاد حواشی در این اجلاس بودند که با تدبیر کشورمان این موضوع حل شد.

وی ادامه داد: امارات متحده عربی که این اجلاس در آن کشور برگزار می شود در صدد بود با تشکیل کمیته ای به نام 'مساعی حمیده' موضوع جزایر سه گانه را مطرح کند و آن را برای بررسی بیشتر به این کمیته ارجاع دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین گفت: خوشبختانه تصمیم قاطع مجلس برای حضور نیافتن در این اجلاس نتیجه بخش بود و پس از صدور بیانیه ایران مبنی بر شرکت نکردن در این اجلاس ، کشورهای مختلف اسلامی با رییس مجلس شورای اسلامی تماس گرفتند و از ایران برای حضور در اجلاس درخواست کردند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رییس مجلس امارات قول مساعد برای انحلال کمیته 'مساعی حمیده ' را داده اظهار داشت: قرار شد تشکیل چنین کمیته ای به طور کلی از دستور کار اجلاس خارج شود.

مصباحی مقدم با بیان اینکه اساسا اجلاس بین المجالس اسلامی برای رسیدگی به آسیبهای جهان اسلام و حل آنها بنا نهاده شده است خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی در این اجلاس باید به رفع اختلافات بپردازند نه اینکه آنها را برجسته کنند.

جمهوری اسلامی ایران در اعتراض به تشکیل 'کمیته مساعی حمیده' حضور در این اجلاس را رد کرد اما روسای مجالس امارات و کویت در تماس تلفنی با لاریجانی از او خواستند که در این اجلاس شرکت کند.

اجلاس روسای بین المجالس اسلامی قرار است فردا در ابوظبی تشکیل شود که بر این اساس هیاتی از مجلس ایران در آن شرکت خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet