عید سعید فطر
1389/10/28 19:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ذاکر خبر داد:

جمع‌آوری امضا برای استیضاح بهبهانی با محوریت نمایندگان استان آذربایجان غربی

**نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر راه و ترابری هم‌اکنون در مرحله جمع‌آوری امضا قرار دارد، گفت: نمایندگان استان آذربایجان غربی حتی با توضیحات امروز بهبهانی در کمیسیون عمران نیز امضاهای خود را پس نخواهند گرفت.

سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه و عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به سانحه هوایی ارومیه گفت: این سانحه نشان می‌دهد که یک خلأ جدی و اساسی در سازمان هواپیمایی یا وزارت راه و ترابری وجود دارد لذا به همین دلیل وزیر راه به کمیسیون عمران فراخوانده شده و در خصوص سوانح هوایی اخیر توضیحاتی به نمایندگان ملت ارائه داد.

وی افزود: نمایندگان استان آذربایجان غربی استیضاح بهبهانی را به دلیل عدم ارائه پاسخ منطقی پیگیری می‌کنند و طرح استیضاح وزیر در مرحله جمع آوری امضا قرار دارد، البته منتظر پاسخ‌های بهبهانی در جلسه امروز کمیسیون عمران نیز خواهیم ماند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: وزیر راه و ترابری در اجرای برنامه چهارم توسعه کشور که یک سال هم تمدید شده و مدت آن 6ساله شد، کوتاهی کرده است چرا که بر اساس برنامه چهارم وزارت راه بایستی سن ناوگان هوایی کشور را به 15 سال کاهش می‌داد اما در حال حاضر سن ناوگان هوایی کشور بیش از 21 سال است.

ذاکر ادامه داد: در همین قالب نیز باید 70 یا 80 درصد از شرکت هواپیمایی هما در طول برنامه چهارم به بخش خصوصی واگذار می‌شد اما چنین اقدامی صورت نگرفته است؛ سؤال خانواده‌های آسیب دیده و نمایندگان آنها این است که چرا وزیر به قانون مصوب مجلس عمل نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: همه این اشکالات به این دلیل پیش آمده که آقایان به قانون تن نداده‌اند و به فکر بخش خصوصی نیفتاده‌اند، از این رو مردم را با هواپیماهایی که سنی نزدیک به 40 سال دارند، راهی خطوط هوایی می‌کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تأکید کرد: نمایندگان استان آذربایجان غربی حتی با توضیحات جلسه امروز بهبهانی در کمیسیون عمران نیز امضاهای استیضاح خود را پس نخواهند گرفت چرا که ما یقین داریم وزیر راه به قانون عمل نکرده و اگر به قانون عمل می‌شد، شاهد اتفاقاتی همچون سانحه هوایی ارومیه نبودیم.

ذاکر در پایان از بیان تعداد امضاهای طرح استیضاح وزیر راه و ترابری خودداری کرد و گفت: مطمئناً تعداد امضاهای این طرح به بیش از 20 امضا خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet