هدر موبایل
1389/10/28 19:23:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در بدو ورود به ابوظبی:

غرب به دنبال اختلاف افکنی میان مسلمانان است

**علی لاریجانی ضمن اظهار رضایت از همکاری های دو کشور دوست و مسلمان، گفت: غرب از این بدش نمی‌آید که بین کشورهای مسلمان اختلاف افکنی کند اما امت واحده اسلامی موضوع با ارزشی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت رئیس مجلس شورای اسلامی که دقایقی پیش به منظور شرکت در اجلاس فوق العاده بین المجالس اسلامی وارد ابوظبی پایتخت امارات شد، مورد استقبال احمد شبیب الظاهری معاون اول رئیس مجلس امارات قرار گرفت.

معاون اول رئیس مجلس امارات ضمن خوش‌آمدگویی به هیات ایرانی از تاثیرگذاری ایران در جهان اسلام قدردانی کرد و گفت: امیدواریم این اجلاس با موفقیت برگزار شود.

علی لاریجانی ضمن اظهار رضایت از همکاری های دو کشور دوست و مسلمان، گفت: غرب از این بدش نمی آید که بین کشورهای مسلمان اختلاف افکنی کند اما امت واحده اسلامی موضوع با ارزشی است و هر هزینه ای برای آن ارزش دارد.

معاون اول رئیس مجلس امارات خطاب به لاریجانی گفت: با وجود افراد حکیمی همانند شما چنین امری محقق می شود.

وی افزود: کارهای شما انسان دوستانه است و سیاسی نیست ما نیز در این اجلاس بیش از مسائل سیاسی به دنبال مسائل انسانی هستیم.

معاون اول رئیس مجلس امارات ابراز امیدواری کرد و گفت: این اجلاس صرفاً به صورت تشریفاتی برگزار نشود و دستاوردهای خوب همراه داشته باشد.

علی لاریجانی و هیات همراه امشب در ضیافت رئیس مجلس ملی فدرال امارات عبدالعزیز الغریر شرکت می کنند.

لازم به ذکر است اجلاس بین المجالس اسلامی 12 سال پیش به تدبیر جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد و مقر آن در تهران است که هر دو سال یک بار کنفرانسی برگزار می کند، ریاست این اجلاس هم اکنون با کشور اوگاندا است که سال آینده به کشور اندونزی واگذار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet