هدر موبایل
1387/05/13 12:44:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کوثری: صحنه سیاست بین‌الملل بنفع ملتهای آزادیخواه ورق خواهد خورد

اسمعیل کوثری تصریح کرد: به همه قلدران و زورگویان نشان خواهیم داد که صحنه سیاست بین‌الملل بنفع ملتهای آزادیخواه ورق خواهد خورد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه ممجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن ماه شعبان، ماه پیامبر اعظم و میلاد با سعادت آقا اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) الگو و اسوه همه آزادیخواهان و ایثارگران در راه حق و حقیقت و امر به معروف و نهی از منکر و حضرت ابوالفضل العباس و سیدالساجدین (علیهم‌السلام) را به صاحب اصلی این انقلاب بقیه‌الله الاعظم و نایب بر حقش مقام معظم رهبری تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و درود می‌فرستم به روح پر فتوح روح خدا، بنیانگذار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (رحمه‌الله علیه)، که اگرچه آواز رحیل سر داد، ولی در دل هر موفقیت فرزندان معنوی خود حضوری نافذ و صمیمی دارد.

با سلام و درودی از اعماق ایمان به ساحت مقدس ولی‌امر مسلمین حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای که غافله‌سالار امت خداجو در نیل به سعادت دنیا و آخرت است و با سلام و درود به پیشگاه شهیدان ربانی انقلاب، رزمندگان دفاع مقدس و پس از آن که خون و خاطره آنان مشعلهای هدایت ما در هر مسیر صعب‌العبوری است که از سوی دشمنان داخلی و خارجی ناپیمودنی خوانده می‌شود و صد البته پیمودنی کما اینکه تاکنون چنین بوده است و با سلام و درود متواضعانه به فرد فرد ملت پر افتخار ایران و بخصوص شهروندان هشیار، مؤمن و شهیدپرور تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات که در همه صحنه‌های حساس خوش درخشیدند و ازجمله در انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی حضور حماسی و پر اثر داشتند.

بی‌تردید رأی شما مردم شریف بار سنگینی از تعهد و قدرشناسی را بر دوش امثال من قرار داده است و باید اعتماد پرقیمت شب و روز را نه‌تنها در این 4 سال، بلکه تا زنده‌ایم تأمل، تلاش و مشورت برای بازکردن گره‌های به ظاهر کور و دشوار سپری کنیم و صد البته طی این طریق جز با همراهی و حمایت و راهنمایی شما عزیزان میسر نیست.

1 ـ خوشبختانه مجلس هشتم ابتداء با تدوین صحیح موازین انتخاب درست از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و حرکت انتخاباتی مردم براساس این موازین شکل گرفت و سپس پیام بسیار عمیق ایشان که با رهنمود و تأکید بر دو محور قانونگذاری و نظارت و همدلی قوا بخصوص همراهی مجلس هشتم و دولت نهم، راه درست عمل به تعهد نمایندگی و سوگند برآمده از آنرا نشان داد و خطوط اصلی حرکت نمایندگی و نمایندگان را مشخص کرد.

2 ـ تردیدی وجود ندارد که مجلس می‌تواند با کار دقیق کارشناسی و ارائه آنها درقالب طرح و یا در بررسی لوایح سایر قوا نقش تعیین کننده‌ای در حل مشکلات عدیده مردم داشته باشد که بنظر می‌رسد اینکار شدنی نیست، مگر با ایثار و فداکاری مانند فرهنگ جبهه که رزمندگان اسلام در عمل پیاده کردند، یعنی در درجه اول از خود گذشتند و به ملت فکر کردند، آنهم نه در شعار بلکه در عمل به معنای واقعی آن.

3 ـ رعایت اخلاق نمایندگی و پرهیز از دنیاگرایی و حفظ خطوط وصل با توده‌های مردم و نیازمند کشور که صاحبان کریم این کشور و نظام هستند. باید در لحظه لحظه‌های ما و در هر قدم ما برجسته باشد. واقعیت این است که عزت، برکت و توفیق از آنِ مردم و بخصوص توده‌های مردم است و لذا اگر یک نماینده از توده‌های محروم فاصله بگیرد، نصیبی جز خسارت دنیا و آخرت ندارد و هیهات که ما عزت خود را در نصیب بیشتر از امکانات مادی و یا احترام نزد خواص جستجو کنیم.

4 ـ تجربه 3 دهه گذشته به ما می‌گوید که توده‌های مؤمن و محروم برای اسلام و انقلاب اسلامی پذیرای هر دشواری هستند، ولی پذیرنده دنیاگرایی مسؤولین و مدیران نیستند. از اینرو پاک دستی و پرهیز از دنیاطلبی مهمترین مطالبه موکلان عزیز ماست. این پاک دستی و تقواپیشگی نباید در شعار متوقف بماند، بلکه مجلس و متولیان محترم آن باید بر رعایت آن مراقبت جدی و دائمی داشته باشند. حتی اگر رهبر معظم انقلاب هم مطالبه نکرده بودند، این موضوع اهمیت ویژه داشت، حالا که ایشان با صراحت از نمایندگان خواسته‌اند، به یک موضوع مهم دینی و شرعی تبدیل شده و یک تکلیف شرعی، انقلابی و مردمی نیز به حساب می‌آید.

5 ـ مردم عزیز ما که مهمترین پشتوانه ایمانی و عملی نظام و انقلابند این روزها در فشار مضاعف معیشتی بخصوص در امر مسکن می‌باشند، هرچند دولت خدمتگزار بطور جدی پا در رکاب حل این مشکلات گذاشته است، ولی بزرگی و فراگیری و پیچیدگی این مشکلات حضور جدی نمایندگان را طلب می‌کند. از اینرو بعنوان یک خادم کوچک از کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس می‌خواهم که هرچه سریعتر در تعامل برادرانه با مراکز ذی‌ربط در دولت، مسیر را تا حل مشکل بپیماید و شناسایی نقاط کور این مشکلات و پیدا کردن این راه حلها و ایجاد جمعبندی مشترک دولت و مجلس در اجزاء موضوع از اولویت و اهمیت بیشتری برخوردار است.

6 ـ نکته دیگر این است که بحمدالله با پایمردی و پیگیری و ایستادگی دولتمردان فعالیت هسته‌ای ایران در مسیر درست خود قرار دارد. تعامل عادلانه با جامعه بین‌المللی همراه با دفاع قوی از حقوق قانونی ملت سرافراز ایران امروز محصول شیرینی را در این عرصه نصیب کشور بزرگ ایران کرده است. ما ضمن پشتیبانی از سیاست هسته‌ای از مذاکره‌کنندگان ایرانی می‌خواهیم بی هیچ تردیدی راه را تا انتهای برآورده شدن کامل نیاز ایران به سوخت هسته‌ای ادامه دهند. درعین حال می‌دانیم که جبهه مقابل انقلاب اسلامی که پرچم آن در دستهای آلوده آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد تلاش می‌کنند تا هزینه موفقیت ایران را بالا ببرند ولی سخنان پریشان آنان در سخن و مذاکره، تحریم و ارائه بسته پیشنهادی و ترفندهای دیگر نشان می‌دهد خود نیز از تأثیرگذاری بر ملت غیور و دولت مردمی ایران ناامید شده‌اند و اگر به عجز ناله‌ای سر داده یا نطقی می‌کنند برای آن است که گمان می‌کنند می‌توانند تسلی‌بخش تسلیم‌طلبان زبونی باشند که گاهی در فلان تریبون و یا در فلان روزنامه عرض اندام می‌کنند ولی این را بدانند که ملت بزرگوار ایران پشت سر رهبر فرزانه انقلاب و دوش به دوش دولت خدمتگزار با صلابت ایستاده تا به همه قله‌های افتخار دست پیدا کند و به همه قلدران و زورگویان نشان خواهیم داد که ان‌شاءالله صحنه سیاست بین‌الملل بنفع ملتهای آزادیخواه ورق خواهد خورد.

7 ـ اما در موضوع عراق که آمریکاییها با پرچم آزادی و دموکراسی و حقوق بشر به عراق هجوم آوردند و طی 6 سال گذشته از آنها داد سخن داده‌اند، ولی در این مدت با حرکت آزادانه مردم عراق به سمت استقلال و اداره کشورشان مخالفت کرده و خون بی‌گناهان زیادی را بر زمین ریخته و نقشه اشغال دائمی عراق و اسارت همیشگی مردم این کشور را در سر می‌پرورانند. اشغالگران دیروز دنبال توافقنامه اسارتبار امنیتی، سیاسی و اقتصادی عراق ـ آمریکا بودند و امروز که با بیداری مرجعیت، مسؤولان و مردم عراق شکست خورده‌اند درصدد تحمیل طرحهای مشابه دیگری هستند. این طرحها نه‌تنها منافع و مصالح مردم عراق بلکه آینده منطقه خاورمیانه را تهدید می‌کند. آنان گمان کردند که در شرایطی که رژیم صهیونیستی در حال فروپاشی است، عراق می‌تواند پایگاه مستحکمی برای سیاستهای استیلاجویانه آنان در خاورمیانه باشد که این نیز با موج بیداری مردم مسلمان منطقه و بخصوص مردم عراق شدنی نیست.

8 ـ بحمدالله مجمع نمایندگان تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات تشکیل و چندین جلسه مقدماتی گذاشته شد که مناطق بین نمایندگان عزیز تقسیم‌بندی شده که بعد از تعطیلات شهریورماه بلافاصله کار خود را شروع خواهند کرد که با رده‌های مختلف اعم از وزارتخانه و شهرداری و فرمانداری و کلیه مسؤولین تهران جلسات خود را برگزار خواهند کرد تا به مشکلات تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات رسیدگی شود که توسط عزیزان نماینده گزارش داده خواهد شد.

آخرین مطلب، از ریاست محترم مجلس و هیأت‌رئیسه درخواست دارم که ان‌شاءالله آیین‌نامه داخلی مجلس که در حال اصلاح می‌باشد برای یک دوره و نظر افراد خاص فقط دیده نشود، بلکه برای درازمدت و مجالس آینده دیده و توجه شود.

با تشکر از همه عزیزان که صبر و تحمل کردند. بر خاتم انبیاء محمد مصطفی صلوات.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet