شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/10/29 09:28:00
سرویس کمیسیون ها

لرستان و معضلی به نام کمبود اعتبارات

**نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از توزیع ناعادلانه اعتبارات و بی توجهی به استان لرستان انتقاد کرد.

حجت الله رحمانی در این یادداشت که هفته نامه بامداد آن را منتشر کرد مشکلات استان لرستان را در 2 حوزه تقسیم بندی کرده و نوشته است: متأسفانه 2 مشکل در استان لرستان داریم؛ یکی اینکه در سال‌های گذشته به استان توجه جدی نشده است و البته این مورد را هم نمی‌توان خیلی از چشم مسئولان دید چرا که خود مردم نیز آنچنان که باید از مسئولان ارشد این موارد را نخواسته‌ایم.

بخشی دیگر از مشکلات را هم به این دلیل داریم که ردیف اعتباری استان خیلی کم است. وقتی که علت کم در نظر گرفتن بودجه را از مسئولان می‌پرسیم؛ مطرح می‌کنند که از ابتدا شالوده بودجه استان لرستان بد پایه‌گذاری شده و اعتبارات کم بوده است، در زمینه سرانه‌های بهداشتی و درمانی هم همین طور است.

در شهرستان الیگودرز بیمارستانی داریم که قدمت زیادی دارد و البته فاقد امکانات است اما مسئولان درمانی بیمارستان به شدت برای مردم زحمت می‌کشند. این در حالی است که در شهری مانند تهران می‌بینیم که در گوشه و کنار آن بهترین بیمارستان‌ها وجود دارند و دارای چنان جذابیت‌هایی هستند که حتی پزشکان شهرستانی هم با یافتن کمترین فرصت به این بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند تا به ارائه خدمات بپردازند.

دلیل بروز چنین امری توزیع ناعادلانه اعتبارات است. کلان‌شهرهای دیگر شاهد رسیدگی‌های بسیاری بوده‌اند و متأسفانه به مناطق کمتر برخوردار توجه زیادی نکرده‌اند. یکی از این مناطق استان لرستان بوده است. در این زمینه هم ما بارها سراغ وزرای مربوطه در دوره قبل و فعلی رفته‌ایم و کمبودها را مطرح کرده‌ایم اما امکانات جوابگو نیست.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet