هدر موبایل
1389/10/29 09:33:00
سرویس بین الملل
بروجردی:

مذاکرات استانبول فرصت طلایی برای 1+5 است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدامات ضدایرانی آمریکا را نشان‌دهنده انفعال این کشور دانست و اعلام کرد: مذاکرات استانبول فرصت طلایی برای گروه ۱+۵ است.

"علاءالدین بروجردی" در گفت وگو با خانه ملت،در خصوص اعمال تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه 26 شرکت در آستانه مذاکرات ایران و گروه 1+5 در استانبول، گفت: این اقدامات نشان‌دهنده انفعال آمریکا در برابر موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده بروجرد با اشاره به موضوع هسته‌ای ایران و با اعلام اینکه جمهوری اسلامی در مصاف چندین ساله با آمریکا قرار دارد، خاطرنشان کرد: تاکنون همه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران در چارچوب قوانین و مقرارت "ان پی تی" (معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای) صورت گرفته و طبق همین مقرارت موفق شده به پیشرفت‌های چشمگیری همچون چرخه تولید سوخت هسته‌ای دست یابد.

وی تصریح کرد: پیشرفت‌های ایران در عرصه هسته‌ای در حالی صورت گرفته که آمریکایی‌ها با وجود فشارهای زیاد هیچ‌گونه توفیقی به دست نیاورده‌اند.

بروجردی با اظهار اینکه جمهوری اسلامی همواره طی سال‌های گذشته پیروز صحنه در مقابل آمریکا بوده است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل آمریکایی‌ها همیشه در اوج انفعال دست به اقداماتی همچون تحریم زده‌اند که تاکنون این تحریم‌ها هیچ‌گونه سودی برای آنها نداشته و در عوض باعث خودکفایی ایران در بسیاری از زمینه‌ها شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این راستا به تحریم 26 شرکت از سوی وزارت خرانه‌داری آمریکا به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران اشاره کرد و گفت: عملا آمریکایی‌ها با این اقدامات دست به خود تحریمی زده و در واقع خودشان را تحریم کرده‌اند.

بروجردی همچینین با اشاره به مذاکرات پیش‌روی ایران و گروه پنج عضو دایم شورای امنیت (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان در شهر استانبول ترکیه، خاطرنشان کرد: من فکر می کنم اگر آمریکایی‌ها دنبال بهانه‌جویی در این مذاکرات نباشند، زمینه برای گذار به نقطه پایانی برای رفع ابهامات وجود دارد.

وی بر همین مبنا تاکید کرد: مذاکرات استانبول فرصت طلایی برای گروه 1+5 برای رسیدن به توافق با جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل مشترک است.

قرار است، مذاکرات ایران با گروه پنج عضو دایم شورای امنیت به علاوه آلمان، موسوم به گروه 1+5 طی روزهای اول و دوم بهمن ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet