هدر موبایل
1389/10/29 10:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دبیر کمیسیون فرهنگی خواستار شد:

اصلاح خلاء‌های قانونی مبارزه با فرق ضاله و وهابیت

**دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح خلاء‌های قانونی در مبارزه با وهابیت و فرق ضاله در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد.

بهروز جعفری نماینده سمیرم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به دستور کار جدید وهابیت و هدف قرار دادن کودکان در این عملیات گفت:ترویج دهندگان فرق ضاله بعد از ناامیدی از نسل انقلاب جوانان و نوجوانان کشور، کودکان را به عنوان جامعه هدف خود قرار داده و از طریق هنر که تأثیرات زیادی بر کودکان دارد وارد عمل شده است.

وی با اشاره به اهمیت ویژه بررسی و جلوگیری تبلیغ فرق ضاله افزود:به دلیل تأثیر زیادی که انیمیشن و بازی‌های یارانه‌‌ای بر کودکان دارد و برای جلوگیری از تأثیر این فیلم‌ها و بازی‌ها ایران علاوه بر عدم اجازه توزیع این محصولات باید اقدام به ساخت انیمیشن‌های آموزنده کند که در این راستا نقش وزارت ارشاد، نیروی انتظامی و صدا و سیما از دستگاه‌های دیگر بیشتر و تأثیر گذارتر است.

جعفری با اشاره به حضور وزیر ارشاد در کمیسیون فرهنگی و بررسی ترویج فرق ضاله در کمیسیون باحضور وی اظهارداشت:کمیسیون فرهنگی آمادگی دارد که در صورت اعلام نیاز دستگاه‌های فرهنگی طرحی در زمینه جلوگیری از ترویج فرق ضاله ارائه دهد.

وی افزود:قبل از هر چیزی دستگاه‌های فرهنگی باید گزارش خود را در خصوص ترویج فرق ضاله و عملکرد خود در این زمینه و خلاءهای قانونی برای مبارزه با این ارم را ارائه بدهند تا کمیسیون اقدامات لازم دراین زمینه را انجام دهد.

وی در خاتمه افزود:احتمالاً در قانون جامع رسانه‌ها که قرار است توسط دولت تدوین شده و به مجلس ارائه شود، مبارزه با ترویج فرق ضاله نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet