شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/10/29 11:16:00
سرویس بین الملل
در جلسه امروز اجلاس فوق‌العاده اتحادیه بین المجالس مقرر شد

کنفرانس بین‌المجالس اسلامی هرسال برگزار می‌شود

**نایب رئیس شورای اسلامی اتحادیه بین المجالس اسلامی با اشاره به اینکه تمام اصلاحاتی که در کمیته اصلاحات به تصویب رسیده بود در جلسه امروز اتحادیه بین المجالس به تائید نهایی رسید گفت: قرار شد از این پس کنفرانس روسای مجالس کشورهای اسلامی که پیش از این هر ۲ سال یکبار برگزار می شد، سالی یکبار برگزار شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به ابوظبی، "کاظم جلالی" افزود: با الحاق یک بند به اساسنامه اتحادیه که پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران نیز بود مصوب شد از پس هیچ دستگاهی از این اتحادیه در امور داخلی کشورها دخالت نکند و اقتدار داخلی کشورها را نقض نکند.

وی گفت: این ماده همان ماده ای است که در اساسنامه سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان ملل متحد نیز وجود دارد.

جلالی یادآور شد: برای مدیریت اتحادیه نیز تروئیکایی متشکل از رئیس قبلی، فعلی و آینده با شرح وظایف مشخص در اساسنامه تعیین شده اند.

نایب رئیس شورای اسلامی اتحادیه بین المجالس اسلامی ادامه داد: شورای بین المجالس نیز به عنوان کمیته عمومی تغییر نام داد و براساس مصوبات امروز، این کمیته قبل از هر کنفرانس سالانه 2 روز جلسه خواهد داشت.

جلالی گفت: کمیته های دائمی تخصصی در قالب چهار کمیته اعم از کمیته امور سیاسی و روابط خارجی، کمیته امور اقتصادی و محیط زیست، کمیته حقوق بشر زن و خانواده و کمیته امور فرهنگی و حقوقی و گفت وگو های تمدن و ادیان تشکیل خواهند شد.

وی افزود: وظایف این کمیته ها در اساسنامه مشخص شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet