حلول ماه ربیع الاول
1389/10/29 11:48:00
سرویس سیاسی
حداد عادل در جمع خبرنگاران:

تدوین منشور اصولگرایی حرکتی قابل تقدیر بود

**"غلامعلی حداد عادل" رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در حاشیه نشست علنی مجلس با حضور در جمع خبرنگاران به بیان دیدگاه های خود پرداخت و منشور اصولگرایی را حرکتی قابل تقدیر عنوان کرد.

چهره شاخص اصولگرایان مجلس با تشکر از تلاش جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز برای تدوین منشور اصولگرایی گفت: اصولگرایی از اصطلاحاتی است که در دهه گذشته در جامعه ما مطرح شده و عنوانی است که ارزشهای انقلاب اسلامی را با خود به همراه دارد و اهمیت این عنوان در آن حد است که رهبر انقلاب آن را پذیرفته اند و در مورد این اصطلاح توضیح داده اند. از این روز لازم بود تعریف مشخصی از اصولگرایی تدوین شود.

حداد عادل با بیان این که اصولگرایی چتری است که می تواند تمام احزاب و گروه های وفادار به انقلاب را در زیر خود جمع کند گفت: جامعتین ظرف چندین ماه تلاش سعی کردند مفاهیم اصولگرایی را در این منشور تعریف کنند که این موضوع می تواند ظرفیت های اصولگرایان را سامان دهد.

نماینده مردم تهران با بیان این که منشور اصولگرایی باید محور تعیین مصداقهای اصولگرایی قرار گیرد گفت: قدم مهم بعدی پیدا کردن مصادیقی است که براساس منشور اصولگرایی برای انتخابات دور آتی مجلس تعیین شود و براساس سازوکارهای مشخص شده افرادی که مصداق واقعی این مفاهیم باشند در زمره اصولگرایان قرار گیرد.

حداد عادل با بیان این که کمیته سه نفره وحدت اصولگرایان از چندی پیش نسبت به تلاش جامعتین برای تدوین منشور اصولگرایی آگاه بوده است، افزود: این منشور موردتایید ماست و از آن تشکر می کنیم اما هنوز در این کمیته سه نفره بحث خاصی درباره این منشور صورت نگرفته است.

رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به موضوع هدفمندی یارانه ها پرداخت و گفت: ما از مجلس هفتم نسبت به موضوع هدفمندی یارانه ها نظر موافق داشتیم و اصلاح وضع اقتصادی کشور را ضروری می دانستیم.

وی همچنین افزود: باید درخصوص اجرای هدفمندی یارانه هاب ه دولت تبریک بگوییم و همچنین از مردم تشکر کنیم چرا که مردم بزرگواری شان را در یک ماه گذشته که از اجرای این قانون می گذرد به خوبی نشان دادند.

حداد عادل در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که در دیدار کمیته سه نفره با رئیس جمهور چه مسائلی مطرح شده است، گفت: تاکید ما در کمیته سه نفره حفظ وحدت میان اصولگرایان است و در نشست با رئیس جمهور نیز بر همین موضوع تاکید داشته ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که مجمع چه تصمیمی در مورد رئیس بانک مرکزی اتخاذ کرده است، گفت: چنانچه که دبیر مجمع اعلام کرده اند گویا پیشنهادی که برای طرح در جلسه عمومی آینده مجمع آماده شده است خلاف مصوبه هفته اخیر این مجمع است و گویا قرار شده است که عزل و نصب رئیس بانک مرکزی به دست رئیس جمهور صورت گیرد و نه در شورای روسای سه قوه.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه سخنان خود به مسائل روز جهان پرداخت و درباره اتفاقات اخیر در تونس گفت: آنچه در تونس امروز اتفاق می افتد از جهاتی قابل توجه است چرا که این اول بار استکه در دهه های اخیر یک حکومت استبدادی در یک کشور عربی با قیام مردم سرنگون می شود.

وی همچنین افزود: قیام مردم تونس شباهت های زیادی با انقلاب ما دارد و امیدواریم تلاش مردم تونس در مسیری پیش برود که حاکمیت و اراده مردم در اداره این کشور مستقر شود و دولتهای غربی برای همیشه از دخالت در این کشورها کنار گذاشته شوند.

چهره شاخص اصولگرایان همچنین به موضوع دادگاه ترور رفیق حریری و اتفاقات اخیر لبنان اشاره کرد و گفت: از روز اول تشکیل این دادگاه حدس میزدیم که این دادگاه می خواهد ابزاری در دست آمریکا و اسرائیل باشد چرا که موسسات بین المللی سالهاست ابزار ابرقدرت ها هستند. اما روشنگری های سیدحسن نصرالله و اعتراضات مردمی باعث شد رای این دادگاه مانند بچه ای که مرده به دنیا بیاید باشد و اثری در عالم واقع نگذارد.

وی همچنین به سفر اخیر خود به عمان اشاره کرد و گفت: سفر من به عمان به دعوت رئیس مجلس آن جا بود اما حامل پیام مشخصی از سوی مقامات نبودند ولی سلام دوستانه مقام کشورمان را به مقامات عمانی ابلاغ کردم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet