هدر موبایل
1389/10/29 12:59:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس عراق در دیدار لاریجانی:

با همکاری های همسایگان، اشغالگران بهانه‌ای برای حضور عراق ندارند

**رییس پارلمان عراق در دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمک همسایگان برای استقرار امنیت در عراق و همچنین همکاری‌های اقتصادی موجب می‌شود که قدرت‌های اشغالگر نتوانند به بهانه‌های واهی به حضورشان ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در حاشیه اجلاس فوق العاده بین المجالس اسلامی با رئیس مجلس عراق دیدار کرد و از تشکیل دولت و مجلس جدید در این کشور ابراز خوشحالی و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

نجیفی رئیس مجلس عراق نیز ضمن تشکر از لاریجانی اظهار داشت: امنیت در عراق، همکاری با همسایگان و پایان اشغال از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود.

لاریجانی نیز با تایید گفته های نجیفی خاطرنشان کرد: این سه نکته بسیار مهم و محوری است و ایران آماده است در زمینه های اقتصادی پارلمانی و سیاسی با عراق مساعدت داشته باشد.

رئیس مجلس عراق گفت: با نزدیک شدن مردم عراق به هم که دارای قومیت و مذاهب مختلف هستند امنیت در جامعه بسیار بهتر شده است و دولت نیز برآمده از توافق همه جریانات سیاسی است و پارلمان کاملاٌ از دولت حمایت می کند.

لاریجانی اظهار داشت: ما هم بسیار امیدواریم پارلمان و دولت عراق بتوانند برنامه هایشان را پیش ببرند تا بهانه ای به دست اشغالگران نیفتد و هرچه زودتر عراق را ترک کنند.

نجیفی اظهار داشت: کمک همسایگان برای استقرار امنیت در عراق و همچنین همکاری های اقتصادی موجب می شود که قدرت های اشغالگر نتوانند به بهانه های واهی به حضورشان ادامه دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet