هدر موبایل
1387/05/13 14:10:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده تاکستان: حل مشکلات داخلی و خارجی تنها با تعامل تدبیرمحور مجلس و دولت تحقق می‌یابد

نماینده مردم تاکستان گفت: حل معضلات و مشکلات داخلی و خارجی تنها با اتحاد، یکدلی، تلاش، پشتکار و بعبارتی تعامل صادقانه، سازنده و تدبیرمحور مجلس و دولت تحقق می‌یابد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "امیر طاهرخانی" سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ابتدائاً اعیاد شعبانیه را خدمت همکاران و ملت عزیز ایران تبریک عرض می‌کنم. سپاس خدای بزرگ را که به بشریت بزرگترین نعمت خود را که خرد و اندیشه است عنایت فرمود.

با عرض ادب به پیشگاه آخرین ذخیره الهی حضرت بقیه‌الله الاعظم (ارواحنا فداه) و گرامیداشت یاد و خاطره امام عظیم‌الشأن و شهداء گرانقدر انقلاب اسلامی و آرزوی توفیق برای مقام معظم رهبری و سربلندی و سرافرازی برای ملت شریف و بزرگوار ایران.

قبل از هر چیز بر خود لازم می‌دانم از حضور گسترده ملت شریف ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی بخصوص مردم فهیم و شریف حوزه انتخابیه‌ام شهرستان تاکستان و بخشهای تابعه اسفرورین، خرمدشت، ضیاءآباد، مرکزی و نرجه که با حضور معنادار و حداکثری خود علی‌رغم وجود برخی جوسازیها و نامهربانیها و بداخلاقیها و قانون‌شکنیها، برگی زرین و حرکتی ماندگار و بی‌نظیر در تاریخ سیاسی منطقه که غیرقابل باور بود رغم زدند و حقیر را مورد لطف و اعتماد خود و زمینه خدمتگزاری را فراهم کردند، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

جناب آقای دکتر لاریجانی! نمایندگان محترم! همانطوریکه می‌دانید انقلاب اسلامی که یادگار امام عزیز است در فراز و نشیبهای بسیاری راه خود را پیموده، دشمنان این انقلاب توطئه‌های بیشماری را در جهت مقابله با آن طراحی و اجراء کردند و اکنون نیز رجزخوانیهای قدرتهای بزرگ و تهدیدات رژیم غاصب صهیونیستی - که برخی، ملت آنرا برادر می‌خوانند و باید توبه نمایند - در پیشرو است که یقیناً راه به جایی نخواهند برد و ملت سلحشور ایران با همه توطئه‌ها و مشکلات بخوبی مقابله کرده و می‌کند و بر راه و آرمان امام عزیز پافشاری خواهد کرد.

امروز کشور ما در برهه حساسی از تاریخ قرار گرفته، سی سال از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد، دشمنان تلاش در ناکارآمدی آن می‌کنند و ما باید تلاش در کارآمدی آن کنیم. حقیقت این است که همه صاحبان اندیشه و خردورزان و آگاهان به علم اقتصاد بخصوص اقتصاد سیاسی بر این واقعیت انکارناپذیر واقف هستند که وضعیت اقتصادی موجود کشور زیبنده انقلاب و امام و مردم شریف کشور نیست. باید تلاش کرد که امکانات و فرصتهای کشور در خدمت مردم قرار گیرد. امروز مردم ما علاوه بر مشکلاتی که بیگانگان ایجاد کردند در عرصه داخلی نیز با موجی از مشکلات عدیده مانند تورم، گرانی، بیکاری، نبود مسکن و برخی از حوادث قهری روبرو هستند که روح معنوی و الهی مردم ما را بیش از هر چیز دیگری رنج می‌دهد که برخی از آنها محصول بی‌تدبیری‌ها، بی‌برنامگی‌ها و برخی از مدیریتهای غلط است و از طرفی فداکاری و جانفشانی و صبوری مردم ما در بردارنده این پیام است که باید خالصانه و صادقانه کوشید و جامه عزت پوشید و بدور از شعارگراییهای دستوری، مدبرانه در حل معضلات و مشکلات داخلی و خارجی همت کرد که این امر تنها با اتحاد، یکدلی، تلاش، پشتکار و بعبارتی تعامل صادقانه، سازنده و تدبیرمحور مجلس و دولت تحقق می‌یابد.

مشکلات اقشار تأثیرگذار از جمله فرهنگیان شریف و خدوم بخصوص حق‌التدریسی‌های سرگردان و کارگران ارجمند و عزتمند که تنها در سایه ضعف مدیریت در لایه‌های گوناگون ایجاد شده، مشکلات لاینحل می‌نماید را چاره‌اندیشی کرد و باید کوشید با درک واقعیات، بحرانها را فرصتها تبدیل کرد که تاکنون فرصتهای زیادی از دست رفته است.

اما برخی از مشکلات:

مردم تاکستان و روستاها و شهرهای همجوار بدلیل بروز توأمان سرمازدگی بی‌سابقه و خشکسالی سالجاری، مردم بشدت دچار خسارات سنگینی شدند بطوریکه طبق گزارش کارشناسان 90 درصد از باغات و مزارع منطقه آسیب دیده که آثار آن تا چند سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

از موارد دیگر توقف و کندی در اجراء برخی از پروژه‌های سفر ریاست محترم جمهور و کم‌لطفی و عدم توجه به نیازهای شهرستان در تدوین پروژه‌های پیشنهادی سفر دوم از سوی مسؤولان امر از مواردی است که مردم را رنجیده‌خاطر می‌کند.

ضعف مدیریت و عدم نظارت بر دستگاههای اجرایی متأسفانه موجب رکود عملیات اجرایی طرحها و پروژه‌ها و برنامه‌های در دست اجراء شده و خدمت‌رسانی را به مردم که امام عزیز آنها را ولی‌نعمت می‌‌داند با مشکل روبرو ساخته است.

خدایا! ما را از تاریکیهای پندار نادرست بیرون‌ آر و درهای رحمت خود را بر ما بگشا و هزینه‌های دانش خود را بر ما بگستران و نور فهمیدن درست اندیشه متعالی را به همه عنایت فرما. والسلام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet