خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/10/29 14:19:00
سرویس فرهنگی

تصاویری از طبقات اجتماعی دهه 30 خورشیدی به منابع کتابخانه مجلس پیوست

**مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی از افزوده شدن تصاویری از طبقات اجتماعی دهه ۳۰ خورشیدی به منابع کتابخانه مجلس خبر داد.

"علی ططری" با بیان این مطلب گفت: روز ۲۷ دی ماه در حقیقت سی و چهارمین جلسه شورای ارزیابی اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه دو مجموعه برای خرید ارائه شده بود که در پایان جلسه یکی از این دو مجموعه خریداری شد.

وی در اشاره به مجموعه خریداری شده گفت: این مجموعه شامل اسناد، تصاویر و نسخه‌ای خطی از دوره پهلوی دوم درباره سینمای ایران، مجموعه اشعاری به سبک مولوی و... است.

ططری تصریح کرد: هم‌چنین بالغ بر ۲۵۰ عکس متنوع از رجال، بازیگران و مشاهیر سینما و چند فیلم سینمای معروف قبل از انقلاب نیز در میان این مجموعه به چشم می‌خورد.

وی گفت: از دیگر اشیاء موجود در این مجموعه می‌توان به مجموعه عکس‌هایی از دهه ۳۰ خورشیدی اشاره کرد که به سفارش دفتر سازمان ملل به لحاظ بررسی اجتماعی و طبقاتی اقشار مختلف جامعه به ویژه ‌قشرهای سطح پایین گرفته شده است.

ططری در پایان گفت: مجموعه اسناد مکاتبات برخی از کسانی که در حوزه سینما کار کرده‌اند، شامل مکاتبات اداری، شخصی نیز موجود بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet