هدر موبایل
1389/10/29 12:45:00
سرویس صحن
نوباوه در نطق میان دستور:

امروز مهمترین چالش کشور،‌ خطر فرهنگی است

**نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز مهمترین چالش و خطر فراروی ما خطر فرهنگی است، تصریح کرد: دشمن جامع‌ترین برنامه‌ریزی را برای ایجاد تغییرات زیربنائی و با عنوان پروژه جنگ نرم در زمینه‌های فرهنگی و هنری بکار گرفته و سعی در انحراف و نفوذ در مخاطبان بویژه جوانان دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "بیژن نوباوه" در جلسه علنی روز چهارشنبه 29 دی ماه در نطق میان دستور خود با بیان اینکه، در آستانه سی و دومین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی هستیم گفت: خوشبختانه این سالگرد با فروپاشی یکی پس از دیگری حکومت‌های ستمگر در اقصی نقاط جهان همراه است و شاهد تحولاتی بزرگ در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و اجتماعی در کشور عزیزمان هستیم.

وی خاطرنشان ساخت: دیپلماسی فعال و ایجابی جمهوری اسلامی در روابط بین الملل به خصوص به کرسی نشاندن حقوق ملت ایران در علوم تکنولوژی هسته ای که موقعیتی ممتاز را برای کشورمان به همراه داشته است، نشان از موفقیت ملت و دولت خدمتگذار جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های جهانی است.

نماینده تهران افزود: در عرصه‌های اقتصادی، امروز ملت بزرگ ایران با درکی عمیق از مشکلات زیرساخت‌های اقتصادی که آینده‌ای مبهم را برای ما رقم زده بود به بزرگ‌ترین تحول و اصلاح ساختار اقتصادی کشور پس از ملی شدن صنعت نفت اقدام کرد.

وی با تاکید بر همکاری وصف ناپذیر مردم با برنامه‌های اقتصادی نظام اسلامی گفت: این همکاری نشان از آگاهی و درایت مردم ایران برای ساختن کشور عزیزمان دارد.

نوباوه تاکید کرد: اقدام شجاعانه، هوشمندانه و مدیرانه دولت جمهوری اسلامی ایران در طرح تحول اقتصادی که با مشقات شبانه روزی شخص رئیس جمهور و دولتمردان و مسئولان اجرائی و نظارتی نظام اسلامی همراه است، به لطف خدا نویدبخشی آینده ای روشن فراروی ملت ایران است.

نماینده مردم تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلام‌شهر اظهار داشت: به نظر اینجانب امروز مهمترین چالش و خطر فراروی ما خطر فرهنگی است؛ جمعیتی بالغ بر 60 درصد نیروی جوان که خود هم فرصتی مغتنم برای اعتلای کشور و هم تهدیدی برای تهاجم و تغییر ابناء فکری آنان از سوی دشمنان به حساب می آید، ما را بر آن می‌دارد که مهمترین برنامه‌های خود را متوجه مقولات فکری و فرهنگی کنیم.

نوباوه ادامه داد: دشمن به خوبی دریافته که مهمترین عامل پیروزی ملت ایران ابناء فکری، ایدئولوژیک دینی و مذهبی ملت ایران است و از این رو جامع‌ترین برنامه‌ریزی را برای ایجاد تغییرات زیربنائی و با عنوان پروژه جنگ نرم در زمینه‌های فرهنگی و هنری بکار گرفته و سعی در انحراف و نفوذ در مخاطبان بویژه جوانان دارد.

به گفته این نماینده امروزه در حدود هجده هزار کانال تلویزیونی در سراسر جهان فعال بوده که حدود دو هزار کانال بطور واضح در کشورما قابل دریافت است که اغلب آنها موضوعات اجتماعی، دینی و سیاسی را شامل می‌شود و ده‌ها کانال رادیو و تلویزیونی صرفاً به زبان فارسی و متمرکز بر ایران اسلامی که با صرف میلیاردها دلار فعالیت می‌کنند.

نوباوه با تاکید بر اینکه در فضای مجازی خطر بسیار بزرگتری وجود دارد تاکید کرد: کشور ما با حدود 33 میلیون کار بر اینترنتی جایگاه 13 جهان و جایگاه دوم پس از کشور ترکیه را در خاورمیانه در اختیار دارد.

وی گفت: سایت های تویتر و فیس بوک با حدود 700 میلیون کاربر یعنی حدود یک دهم جمعیت جهان بزگترین نقش را در ایجاد فتنه و آشوب‌های خیابانی در کشور ما ایفا می‌کنند.

نماینده مردم تهران متذکر شد: ذکر همه این موارد و شاید صدها مورد ناگفته که امروز مهمترین دغدغه فکری رهبر معظم انقلاب و مسئولان فرهنگی کشورمان است، کافی است تا ما را به خطر فراروی جوانان و آینده ملت ایران بیش از پیش حساس‌تر کند.

این نماینده ضمن تشکر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در انجام مطالعات راهبردی برای افشای ماهیت گردانندگان فضاهای مجازی اقدامات خوب و موثری انجام داده است، گفت: درعین حال هشدار می‌دهم که نسبت به ورود محصولات هنری غربی در همه قالب‌ها و مخصوصاً سینما و موسیقی و کتاب، حساسیت بیشتری نشان دهد چرا که با گذشت بیش از سی سال شایسته نیست که فضای سینمای کشور در مرزهای هنر واقعی و مبتذل مکرر باشد.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: از سازمان صدا و سیما به عنوان رسانه ملی و بی‌بدیل می‌خواهم بیش از گذشته با درکی واقعی و برای حفظ جایگاه خود در مقابل رقیبان مهاجم، ضمن شناخت نیاز واقعی و اساسی مردم، به ساخت برنامه‌های متنوع و دوری جستن از ساخت تولیدات تکراری و کم مخاطب مبادرت کند و از بکارگیری تهیه کنندگان جوان و با انگیزه و موضوعات دفاع مقدس، سرداران هشت سال دفاع مقدس و دانشمندان و اندیشمندان معاصر غفلت نکند.

نوباوه خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بابت تاخیر در ارائه لایحه جامع رسانه‌ها که می‌تواند در شفاف‌سازی فضای رسانه‌های مکتوب و مجازی کشور تحولی ایجاد کند و ازحقوق شهروندی مردم دفاع نماید، شدیداً گله‌مندم و از سازمان تبلیغات اسلامی که فعالیت‌های چند دهه آنان در شان و منزلت مردم مسلمان ایران نبوده، خواستار برنامه‌ریزی بهتر و غیرموازی با دیگر نهادها و سازمان‌های فرهنگی و تبلیغاتی کشور هستم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet